Eмисия новини
от 09.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът на Варна е задържан за 24 часа

Чуй новината! Чуй новината:

Варненският кмет Благомир Коцев е задържан за 24 часа. Задържането е станало в 23.30 ч. на 8 юли. Това обяви адвокатът му Милен Ралчев.

Припомняме, че по-рано във вторник следобед служители на Комисията за противодействие на корупцията влязоха в Община Варна. Поводът за проверката все още не е обявен официално. 

Не са ясни нито фактическите, нито правните основания за задържането, каза Ралчев и допълни, че полицейската мярка ще бъде обжалвана. Тъй като акцията е под надзора на Софийската градска прокуратура, обжалването на мярката ще бъде гледано от съда в София.

Разрешението за акцията е дадено още на 2 юли. Благомир Коцев не е привлечен към наказателно производство, т.е. срещу него не са повдигнати обвинения на този етап, каза още Милен Ралчев. 

По думите му, делото, дало основания за претърсванията и обиските, е от 2024 г. 

След акцията на антикорупционната комисия, бяха обискирани както домът на Благомир Коцев, така и кабинета му в сградата на общината. 

Двама общински съветници от "Продължаваме промяната" - Йордан Кателиев и Николай Стефанов, са обект на същата проверка и бяха на разпит в полицията вечерта във вторник. 

В четвъртък - 10 юли, по график във Варна предстои общинска сесия, на която се очаква да бъде гласуван бюджетът на Варна за 2025 г. със сума от 855 млн. лв.

БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна