Eмисия новини
от 12.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тенисистите ни срещу американци в битка за четвъртфинали на Уимбълдън

Иван Иванов
Снимка: БФТ
Чуй новината! Чуй новината:

Трима българи ще атакуват днес четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис при юношите и девойките. По ирония на съдбата те ще се изправят срещу представители на Съединените щати в първи мачове от програмата, която би трябвало да стартира в 13:00 часа.

Шестият поставен Иван Иванов ще играе срещу Джак Секърд. Срещата на 16-годишния варненец е на корт №5 в Лондон.

На корт 6 Александър Василев, който е 12-и в схемата на Уимбълдън, се изправя срещу Кийтън Ханс. На същото игрище по-късно левичарят от София ще играе и на двойки. Заедно с Пиерлуиджи Базиле от Италия те са шести в схемата и ще имат за съперници Доиг (РЮА) и Тияги (Индия).

На корт №8 Елизара Янева среща №6 Хулиета Пареха, от която загуби миналата седмица на финала на турнира в Роухемптън.

На централния корт програмата започва в 15:30 часа със срещата от четвъртфиналите при жените Мира Андреева – Белинда Бенчич. След това е двубоят Новак Джокович – Флавио Коболи.

На корт 1 в "Ол Инглънд клъб" мачовете са Ига Швьонтек – Людмила Самсонова и после Яник Синер – Бен Шелтън.


БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна