Селекционерът Росен Барчовски определи състава на българския национален отбор по баскетбол за мъже за първия мач от предварителните квалификации за Световното първенство в Катар през 2027 година.
Българите ще гостуват на Австрия на старта на пресявките в среща от втория кръг в група F. Мачът ще бъде изигран на 6 август (сряда) в Швехат и ще започне от 20:20 часа българско време.
В групата попаднаха 12 баскетболисти, като извън нея останаха Лъчезар Тошков, Георги Герганов и Христо Бъчков, съобщиха от Българската федерация по баскетбол.
Участие няма да вземе и Александър Везенков, който е под въпрос за всички мачове от квалификациите и все още не се е присъединил към лагера.
Групата за гостуването на Австрия: Борислав Младенов, Брандън Йънг, Александър Стоименов, Николай Михайлов, Димитър Димитров, Емил Стоилов, Иван Алипиев, Йордан Минчев, Мирослав Васов, Константин Костадинов, Константин Тошков и Илиян Пищиков.
Националите ще отлетят за Виена утре (5 август) в 12:25 часа и ще се завърнат на българска земя на 7 август.
След това "трикольорите" ще срещнат другия съперник в групата – Нидерландия. Мачът ще се състои на 9 август (събота) в "Арена СамЕлион" от 18.00 часа. Седмица по-късно представителният тим по баскетбол на България ще срещне австрийците в "Арена Ботевград", а последният мач от квалификациите е на 20 август, когато предстои визита на нидерландците в Алмере.