Директорът на Габровския камерен оркестър, диригент и програматор на форума от дълги години - Иван Стоянов - заяви в ефира на програма "Хоризонт", че въпреки трудностите, програмата отново е безкомпромисна и няма флирт с публиката, за да се продават по-лесно билетите. Всеки концерт е с концепция и има за цел да радва публиката, но и да я възпитава и издига на по-високо ниво.
Откриването на фестивала на 23 септември в художествената галерия "Христо Цокев" беше поверено на камерния ансамбъл "Софийски солисти" с техния нов художествен ръководител и диригент - Любомир Денев-син. Двама от авторите в програмата са във фокус по време на целия фестивал - Арво Пярт и Гия Канчели. Във всеки концерт от Дните на камерната музика е предвидена и българска музика, много са премиерите.
Подробности за програмата на фестивала "Дни на камерната музика" 2025 в Габрово разказа минути след откриването му директорът Иван Стоянов. Чуйте в звуковия файл.