ПОДКРЕПЯТЕ ЛИ ДА МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСУВА И ДИСТАНЦИОННО ПО ЕЛЕКТРОНЕН ПЪТ ПРИ ПРОИЗВЕЖДАНЕ НА ИЗБОРИТЕ И РЕФЕРЕНДУМИТЕ?

Пътят във Ветрен – един пример как предизборните обещания могат да не се спазят

Снимка: БГНЕС

Какво се случва след изборите с изборните дарения и обещания. Примерът е от град Ветрен, Община Септември. Десет дни преди местния вот жителите на градчето бяха изненадани с нов път. И въпреки че трасето е от републиканската пътна мрежа, ремонтът, както се твърди, е бил за сметка на бизнесмена Марин Рачев, който след жеста бе избран за кмет на общината още на първия тур.

Цялата тази процедура се направи зад гърба на Община Септември и до ден-днешен там никой не знае кой разреши и кой плати ремонтните работи, които на пръв поглед се оценяват за над 500 хиляди лева. Преди изборите редакциите на медиите бяха затрупани със сигнали на възмутени общински служители и граждани за това, което се случва във Ветрен.

Въпросите бяха тогава. Днес Марин Рачев е кмет на общината и вече никой не пита, а служителите в общината не искат и да знаят. Временно изпълняващият длъжността кмет Стефка Попова, през чието управление стана дарението, отказва да говори, тъй като ситуацията е деликатна – има нов кмет. На същото мнение е и главният архитект. Коментар отаза и опонентът на Марин Рачев на местните избори Петър Бошев.

Въпреки това проблемът остава, а той е, че пътят е направен не по правилата и при по-обилни дъждове водата ще влезе в къщите на хората.

Още по темата чуйте в репортажа на кореспондента на БНР в Пазарджик Невена Петрова.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!