author: Светослав Костов

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели златните медали на пет ленти на турнира от Световната купа

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели златните медали във финала на пет ленти на турнира от Световната купа, който продължава в София. В събота в многобоя нашите момичета спечелиха сребърен медал, а по-късно днес ще участват във финала на два..

29.05.16 17:09 | Спорт
Русия спечели олимпийската квалификация в Берлин

Русия надхитри непобедимата Франция и взе квота за Рио

Олимпийските шампиони от Лондон 2012 от Русия ще имат възможност да защитават титлата си на Игрите в Рио де Жанейро, след като спечелиха виза след успех над европейските шампиони от Франция с 3:1 гейма (14:25, 25:16, 25:23, 25:21) във финала на..

10.01.16 21:09 | Спорт
Тетюхин изигра поредния си силен мач за Ру,сия и помогна на тима да се класираза финала на олимпийската квалификация

Русия изненада Германия насред Берлин, ще гони квота за Рио в неделя

Олимпийските шампиони от Лондон 2012 от Русия победиха домакините от Германия с 3:1 (31:33, 25:22, 25:19, 26:24) в първия полуфинал на олимпийската европейска квалификация в Берлин. Волейболистите на Владимир Алекно загубиха драматично първия..

09.01.16 22:17 | Спорт
Владо Николов дълго раздаваше автографи на българските фенове в Берлин след последния му мач за националния отбор

Владо Николов: Тръгвам си с тъга и носталгия, но доволен от кариерата и успехите с националния отбор

Капитанът на националния ни отбор по волейбол Владимир Николов обяви официално, че слага край на кариерата си за представителния отбор. Чувствам тъга и носталгия. Един том от моя живот приключва, знаете, можеше да приключи през 2012 година след..

08.01.16 21:21 | Спорт
Тодор Скримов атакува срещу тройна френска блокада

"Адио Рио" след 0:3 от Франция

Волейболистите на Франция победиха с 3:0 гейма (25:19, 25:20, 25:15) състава на България и заеха първото място в нашата група на олимпийската квалификация в Берлин. Така европейските шампиони ще играят срещу Германия или Полша на полуфиналите, а..

08.01.16 20:14 | Спорт
Националите ни загубиха от състава на Русия с 0:3 на олимпийската квалификация в Берлин

Силна Русия ни прати в директен сблъсък с Франция

Волейболистите от националния ни отбор загубиха с 0:3 гейма (20:25, 22:25, 17:25) от състава на Русия втората си среща от олимпийската квалификация в Берлин и ще трябва да чакат последния си мач срещу Франция в петък, за да разберат дали ще..

07.01.16 20:25 | Спорт
Грозер за втори пореден мач беше най-резултатен на тима на Германия

Германия изхвърли Сърбия от олимпийските игри

Волейболистите на Германия изхвърлиха от борбата за виза за Рио 2016 тима на Сърбия след победа с 3:0 гейма (25:20, 26:24, 25:20) във втория си мач от олимпийския турнир в Берлин. Освен че извадиха сърбите от борбата, домакините си осигуриха и..

06.01.16 23:26 | Спорт
Владо Николов и отбор след победата над Финландия

Владимир Николов: Важно е, че тръгнахме с победа, дано да продължим по същия начин

Капитанът на националния ни отбор по волейбол Владимир Николов изигра поредния си силен мач и помогна на тима ни да запише победа с 3:1 гейма срещу Финландия на старта на европейската олимпийска квалификация в Берлин. Съвсем логично Владо беше и..

06.01.16 19:30 | Спорт
Отборният дух ни е помогнал срещу Финландия смята Мартин Божилов

Мартин Божилов: Играхме като отбор напук на проблемите и победихме

Националът Мартин Божилов , който по принцип играе на поста либеро и в клубния си тим, и в националния отбор в мача срещу Финландия (3:1) имаше непривична роля. Селекционерът Пламен Константинов го използваше като полеви играч на мястото на Тодор..

06.01.16 19:22 | Спорт
Николай Пенчев се надява да е готов за мача срещу Франция в петък

Николай Пенчев: Надявам се срещу Франция да мога да помогна

Посрещачът на националния ни отбор по волейбол Николай Пенчев, който се лекува от бронхопневмония в Берлин, беше записан като либеро в първия мач на нашите на олимпийската квалификация. Въпреки проблемите Пенчев трябва да се строи заедно с останалите си..

06.01.16 19:09 | Спорт
Всички новини: днес | вчера