Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жив съм, благодарение на медиците!

Д-р Красимир Симеонов
Снимка: Личен архив

Председателят на шуменската Районна колегия на Българския лекарски съюз д-р Красимир Симеонов бе един от хората, на които стискахме палци през последния месец за добър изход на лечението от COVID-19.

На 29 септември той сподели във Фейсбук, че е приет с положителен тест за коронавирус в шуменската болница. Едва през миналата седмица бе изписан, за да продължи лечението у дома си. От COVID-19 се лекува и съпругата на д-р Симеонов.

В социалната мрежа д-р Симеонов написа: „Добре сме, много по-добре! Но първо искам дълбоко да се поклоня на моите колеги и на всички, които се грижиха за нас в тези тежки дни на изпитание. Трудно е да ви опиша как се справят облечени в тези скафандри, как със запотени очила и шлемове, с два чифта ръкавици успяват да ти хванат венозен път, за да ти текат лекарствата. Как до 23:00 ч. приключват назначенията и веднага започват да зареждат за следващите в 6:00. Това може да се види само вътре, но не го пожелавам на никого. Тези хора, герои, просто си работят. Вижда се, че са уморени, но не мрънкат. Мрънкащите са отвън, че трябвало да носят маски и не можели да отидат на дискотека! Знам, че няма достатъчно силни думи да изразя благодарността си, но искам да знаете, че и аз, и други хора сме живи, благодарение на техните усилия.“

Мина Денева разговаря с д-р Красимир Симеонов по телефона. Чуйте интервюто в прикачения файл.

 



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Мечтата на Даниел

Даниел Петров от Попово е само на 14 години, но силно вярва, че след още десетина години ще седне в стола на едно от утвърдените имена в някоя национална телевизия. Мечтата му да стане журналист не е нито детски порив, нито родителска амбиция, а осъзната цел, която преследва ден след ден и година след година, въпреки крехката си възраст. Доказателство за..

публикувано на 31.07.25 в 16:27

Историята оживява в Шумен и Каспичан

Съвместен проект за туристически пътеки, велосипедни маршрути, път до пещерата „Бисерна“, приказни къщички, добавена реалност и дигитални двойници на туристически и природни забележителности спечелиха общините Шумен и Каспичан. Проектът „Концепция за създаване на съвременен туристически продукт, базиран на културното наследство и природните дадености..

публикувано на 30.07.25 в 12:11

Моето щуро лято в снимки

Да разкажеш лятото в снимки - това е предизвикателството, което отправя чрез фотоконкурса "Моето различно, щуро лято“, организиран за поредна година от Местната комисия за противообществени прояви на малолетни и непълнолетни в Разград. В творческата надпревара могат да се включат деца не само от Разград, а от цялата страна.  Творбите трябва да..

публикувано на 30.07.25 в 08:44
Диана Караиванова

Промените в НВО не са страшни

Промени в учебния план на гимназиалния етап предлагат от Министерството на образованието и науката. Идеята е да бъде ограничено заучаването на теоретични знания, въвеждането на повече практически задачи и осигуряването на време за придобиване на умения. Промените в учебните планове ще влизат последователно, като първите ще са в 8 клас и ще се..

публикувано на 29.07.25 в 08:26
Теодор Славев

КПК ще оцелее

Антикорупционната комисия няма да бъде закрита, прогнозира политологът Теодор Славев по повод заявката на лидера на ДПС в рамките на седмица тя да спре да съществува.  Според политолога, ходът на Делян Пеевски е премерен и е насочен към ПП-ДБ. Славев смята, че може да има предсрочни парламентарни избори, които няма да са заедно с президентските...

публикувано на 28.07.25 в 15:58

Рецепти за спасяване от жегите

Как се спасявате от жегата? Има различни начини, но много важно е какво ядем и пием при такива високи температури. И ако съвременният човек сега разчита на съветите и знанията на диетолозите, то предците ни прекрасно са се справяли и без тях. Защото от личен опит са знаели какво да ядат и пият през горещините, така че хем да не им е тежко, хем да не им..

публикувано на 28.07.25 в 12:08

Бабин дом за любимците

Лятната мобилизация на добросърдечни баби, дори такива повикани от километри, на съседи и приятели е в пълна сила в Шумен.  Собствениците на домашни любимци, които са избрали лятна почивка, но не предвиждат пътуване с тях, нямат много опции. Хотел за опашатковци в града няма, а изборът се свежда до близки и приятели. Важно е всичко да е планирано..

публикувано на 26.07.25 в 14:45