Жителите на шуменското село Стан от 40 години чакат да бъдат асфалтирани улиците им. Повече от пътищата са в ужасно състояние с бегли следи от каменна настилка. Други са отъпкани добре, но с дупки, а при дъжд стават кални реки.
В селото само 2-3 улици са с асфалт. Трудно е да си представи човек, че в 2021 г. има още улици, които никога не са били асфалтира.
Най-дългата улица в селото също никога не е виждала асфалт. Хората негодуват, че плащат данъци, а лев не се връща при тях. Газят кал и прескачат дупки, за да стигнат до някоя от асфалтираните улици.
Огорчени са, че властите все им обещават, но и половин век по-късно улицата си е същата – кална и разбита.
На последната сесия на Общинския съвет в Нови пазар пак е поставян проблемът на жителите на с. Стан, но взетото решение не удовлетворява жителите му. По улицата ще бъде сложен фрезован асфалт.
Докато улицата е в този вид, хората ще си я наричат „Кален мак”, а не „Ален мак”.
Чуйте целия репортаж на Здравка Русева с гласовете на хората.
Кубрат посреща в събота любители на ретро автомобилите и мотоциклетите. Повече от 130 са получените заявки за участие от цялата страна. Деветото издание на ретро парада започва от 10 часа на площад „Възраждане“ и т ази година атрактивните стари возила няма да шестват по улиците на града, обясниха организаторите от ретро клуб „Хан Кубрат“. Причината..
Общините се справят все по-добре с управлението на отпадъците, но отговорностите им в сферата на екологията ще растат. Нови промени в законодателството бяха представени от Министерството на околната среда и водите по време на 63-ата асамблея на Асоциацията на еколозите от общините в България, а домакин на форума, който продължава и днес, е Разград...
Портрет на щангиста Иван Иванов поставиха в шуменското Второ основно училище „Д-р Петър Берон“. Портретът е разположен на втория етаж на учебното заведение на стената „Великите шуменци“. Още преди няколко години е замислена тази експозиция, но тогава заради ковид пандемията събитието се отлага. Сега графиката на Иван Иванов дава най-после възможност..
Работещите в Българското национално радио, Българската национална телевизия и Българската телеграфна агенция излизат днес на национален протест. Недоволството ще премине под наслов "Трудът в медиите има стойност" и ще започне в 12:00 часа, когато ще бъде блокирано кръстовището пред Софийския университет "Свети Климент Охридски". Ще има акции и в други..
Тя носи красиво рождено име Алсу Грифулина, въпреки че всички в търговищкия квартал „Въбел“ я познават като Алла Неделчева. Родена е в Димитровград, но не българския, а руския град в Уляновска област. Алла или Алсу е етническа татарка, която изповядва християнска религия. Тя е клисар в храма „Св.Троица“ в кв. "Въбел" в Търговище, всеки ден..
Екнаха църковните камбани в празничния за Шумен 14 май. В деня, в който се чества паметта на св. Райко - младият златар от Шумен, загубил мъченически живота си за вярата, празнува църквата в кв. "Тракия", наречена на Христовия поборник. След тържествената литургия ще бъде извършена лития с водосвет. Ще бъде раздаден и рибен курбан. „Св. Райко..
Днес е Денят на Търговище и търговищенци не само ще си честитят традиционния панаир (246-ти поред), но и празника на града, в който живеят или е част от живота им. Как 14 май става Ден на Търговище? Благодарение на историята и дълголетните традиции на пазара. Княжески указ на Александър Батенберг от 1880 г. постановява ежегодното провеждане..