Фотографиите на Валерий Пощаров от поредицата „Баща и син“ в момента са представени в София и в Берлин, включени са и в още няколко изложби в чужбина.
Пред обектива на вдъхновяващия фотограф се осмелиха да се хванат за ръка и бащи и порасналите им момчета от Североизточна България.
Валерий Пощаров обикаля не само родината, той успява да улови този миг на споделена близост и в Сърбия, Турция, Северна Македония, Армения, Грузия, Черна гора, Италия и др. И запечатва тези образи на бащи и техните пораснали синове, хванати за ръка. Хора, които не познаваш, но в които започваш да се оглеждаш и да откриваш своите отговори за човешкия стремеж да си част от нещо много по-голямо отвъд личната идентичност, за зачитаните на ценностите на другия, за чувството за принадлежност- кои сме като част от една културна идентичност, какво се предава или губи през поколенията.
Пред Ивелина Иванова Валерий Пощаров разказва за преживелиците и срещите си в рамките на този фотографски проект.
Кристофър Пенчев и Деница Маринова от шуменския квартал "Мътница" се раждат с орисията – детска церебрална парализа. Болестта докосва двигателните им възможности, но не и желанието им за работа. 20-годишният Кристофър ходи с патерица, но вече е успял да навърти първите 9 месеца трудов стаж. Зад гърба на 28-годишното момиче пък са 3 години и 8 месеца..
Шумен ще е домакин на Четвъртия национален стрийтбол турнир Shumen GT 3x3. Събитието се организира от Фондация „Гален Темелков“, а събраните средства ще бъдат насочени към основния проект на организацията „Пътят на Хипократ“. Младежката неправителствена организация със седалище в Плиска повече от 5 години помага с различни по характер инициативи на..
Отново са наводнени земи, които обработва земеделската кооперация в шуменското село Троица. В мочурището не може да влезе комбайн и декари от слънчогледовите насаждения не могат да се приберат, което е загуба за земеделеца и за собствениците на земи. Преди 2 години ви разказахме за наводняване на земеделски площи в с. Троица. И тогава, и сега..
Социална работилница за деца и семейства ще организират тази есен в Неделното училище в Русе. Целта е да се създаде общност на деца и родители, които ще се включат в изработка на изделия, от които ще се получават приходи. Ще се правят молитвени броеници по светогорски стил, свещи, кръстчета, икони, рисувани камъни. Преди това желаещите ще преминат през..
По-добра концентрация, повече внимание върху учебния процес, както и насърчаване на директната комуникация и развитие на социалните умения и самоконтрола. Това са част от ползите, които ще има забраната на телефоните в училище, каза за Радио Шумен училищния психолог от ОУ „Иван Вазов“ в Русе – Елена Минкова. Според нея е нужно на децата да се даде..
На всички ни се е случвало да получаваме нежелано текстово съобщение, че имаме непотърсена пратка, която трябва да пренасочим, като последваме линка в съобщението. Или че трябва да потвърдим банковите си детайли, тъй като е имало хакерска атака към банката, на която сме клиент. Примерите са много. Но подобни съобщения са измамнически текстове,..
„Кървавата бразда на Добруджа“ е книгата на Радостин Мирков от Добрич, която разказва една от най-покъртителните истории за мъка, болка, мъченичество и смърт на хиляди българи. През август 1916 година, две седмици преди България да обяви война на Румъния, започва едно от най-чудовищните масови престъпления срещу българите. Румънските правителствени..