Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ndeshjet e para të bullgarëve në Ligën Evropiane të Konferencave

Në Sofje, CSKA përfundoi me rezultat 0:0 në ndeshjen me skuadrën e Letonisë "Liepaja" në një ndeshje të raundit të dytë kualifikues të turneut evropian "Liga e Konferencave". Pas ndeshjes, mbështetësit e pakënaqur të CSKA sulmuan menaxherin Stojço Stoillov dhe policia duhej të ndërhynte.

Si nikoqir, “Llokomotiv” Plovdiv fitoi 1:0 kundër Sllovakisë në një ndeshje të raundit të dytë të turneut. Goli erdhi një minutë para përfundimit të kohës së rregullt. Arbitri kryesor i ndeshjes, francezi Karim Abed, u dëmtua dhe u detyrua të linte fushën, duke u zëvendësuar nga gjyqtari rezervë.

“Arda” Kërxhali humbi nga skuadra e Izraelit “Apoel Beer Sheva” me rezultat 0:2 në një ndeshje të raundit të dytë paraprak të Ligës së Konferencave. Ky ishte debutimi i ekipit bullgar në turnetë evropianë.

Më shumë nga rubrika

Presidenti dekoroi kampionet evropiane të volejbollit nga Brukseli

Kreu i shtetit Rumen Radev dekoroi Kombëtaren Bullgare të Volejbollit për femra nën 18 vjeç me Pllakë Nderi të Presidentit. Çmimi është për meritat e shquara në zhvillimin e sportit bullgar dhe fitimin e vendit të parë në Kampionatin Evropian të..

botuar më 24-07-17 12.07.MD

Plovdivi mirëpret pjesëmarrësit nga e gjithë bota në dy kampionate të kanoe-kajakut

Kanali i Kanotazhit në Plovdiv po pret dy kampionate botërore në kanoe-kajak , njoftuan organizatorët. Së pari, nga data 12 deri më 14 korrik do të garojnë mbi 300 veteranë nga 37 shtete dhe një javë më pas, nga 17 deri më 21 korrik, do të..

botuar më 24-07-12 5.15.PD

“Lludogorec” startoi në Ligën e Kampionëve me 3:1 ndaj “Dinamo Batumi”

Në qytetin Razgradtë Bullgarisë Veriore, “Ludogorec” mposhti me rezultat 3:1 “Dinamo Batumi” në ndeshjen e parë të raundit të parë të Ligës së Kampionëve. Golat për kampionin bullgar ishin shënuar nga Bernard Tekpetey, Rick Jhonathan dhe Aslak Fonn..