Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Boksi bullgar me 3 kupa, 2 medalje ari dhe 3 argjendi në Budva

Boksierët bullgarë u paraqitën shkëlqyeshëm në Kupën Evropiane në Budva të Malit të Zi, duke fituar dy medalje të arta dhe tre të argjendta. Si rezultat i paraqitjeve të forta të boksierëve tanë, skuadra bullgare zuri vendin e dytë në renditjen përfundimtare, duke fituar gjithsej 3 kupa. Nga tetë sportistët tanë pjesëmarrës, medalje të arta fituan Ergjynal Sebahtin (48 kg) dhe Havier Ibanez (57 kg), dhe argjendin - Jasen Radev (54 kg), Radosllav Rosenov (60 kg) dhe Jordan Morehon.

Më shumë nga rubrika

Karllos Nasar

Peshëngritësit bullgarë do të marrin pjesë në Olimpiadën e Parisit

Peshëngritësit bullgarë do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike në Paris, pasi Ministria e Rinisë dhe Sporteve gjeti një mënyrë për t'i financuar ato, bëhet e qartë nga një njoftimi i dikasterit. Prania e fituesve të kuotave olimpike Karllos Nasar,..

botuar më 24-05-15 2.07.MD

Iraniania Kimia Alizadeh i solli Bullgarisë një titull evropian në taekuondo

Ylli olimpik i taekuondosë me origjinë nga Irani, Kimia Alizadeh, i solli Bullgarisë një titull evropian në garën e saj të parë nën flamurin bullgar. Iraniani i natyralizuar së fundmi fitoi medaljen e artë në kategorinë 62 kg në Kampionatin e..

botuar më 24-05-13 4.38.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov pati një fillim të shkëlqyer në turneun Masters në Romë

Bullgari më i suksesshëm në tenis, Grigor Dimitrov, e nisi pjesëmarrjen në turneun “Masters” në Romë me fitore ndaj japonezit Yoshihito Nishioka me 7:5, 6:4 për 1 orë e 39 minuta lojë. Kundërshtar i Dimitrov në raundin e tretë do të jetë..