Ако обичате класическата музика - това е вашето предаване.
Всяка събота от 23 до 24 часа. Музикалния избор на водещата Мила Иванова включва предкласика, епохата на романтизма до съвременните композитори. Застъпени са всички музикални жанрове: вокални – опера и мюзикъл, инструментални – симфонична и камерна музика. Включват се модерни обработки на наши и световни музиканти, които съчетават елементите на класиката с етно, джаз, фолк, поп и др. стилове.
Една истинска наслада за сетивата в предверието на нощта!
От години село Смочево, община Рила е на воден режим. Особено тежка е ситуацията през лятото. По темата ще чуем кметския наместник Стефка Зашева. „Полезно е да знаем“ Как да се подготвим и да настояваме правата ни да бъдат защитени през целия преходен период и след въвеждането на единната европейска валута, ще чуем съветите на Габриела..
В рубриката „По детски чисто“ – децата коментират изкуствения интелект. Уроци и мъдри съвети за приятелството ще чуем от жители на Благоевград – анкета. "Когато бедността пропълзи до вратата, любовта излита през прозореца."- До колко са съгласни хората с тази английска поговорка? – Анкета. Джош Джакс, американецът, който..
С проф. Пламен Павлов разговаряме за битката на прохода “Шипка“ през август 1877 г. Д-р Биляна Карадакова ни припомня за родения на 15 август 1842 г. Арсени Костенцев. Проф. Николай Кънев с разказ за битката при Ахелой.
Предвижда се изграждането на параклис в района на Седемте рилски езера, екоактивистите – против. Отец Георги Паликарски, архиерейски наместник на град Дупница. Българският червен кръст откри национален кол център за професионални консултации и информация – Надежда Тодоровска, заместник генерален директор на БЧК. В неделя се открива..
Отец Даниил Голомехов от Якоруда с разказ за легенди, свързани с храма „Св. Георги Победоносец“, чудотворната икона на светеца, костницата в храма „Св. св. Кирил и Методий“ и снимките на филма „Време разделно“.
В рубриката „С огъня шега не бива“: Актуалната обстановка в областта ще коментираме с представител на РДПБЗН-Благоевград. Отбелязваме един от най-големите християнски празници – Успение на Пресвета Богородица. Невестино празнува. Интервю със секретаря на общината - Мая Арсова. Културен форум "Панагия“ – Въздигане на хляба се провежда в..
Навръх Успение Богородично ще отидем до Къщата – музей „Ванга“. За десетките икони, дарени приживе на пророчицата ще ни разкаже Даниела Радева от Историческия музей в Петрич. Ще отскочим и до Белица. Там празникът обединява представители на различни етноси. Подробности ще научим от Мая Падарева, секретар на НЧ „Георги Тодоров 1885“...