Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пътната обстановка в Пиринско остава усложнена след прекъсването на ПП Е-79 в района на Кресненското дефиле

 

Пътната обстановка в Пиринско остава усложнена след прекъсването на ПП Е-79 в района на Кресненското дефиле. Трафикът към Р. Гърция е пренасочен през прохода Предел –гр. Гоце Делчев – ГКПП „Илинден” и по маршрута ГКПП „Станке Лисичков” през Р. Македония за Р. Гърция. В района на гр. Гоце Делчев е осигурен обходен път, който спешно беше ремонтиран, за да поеме увеличеният трафик. Към днешна дата няма колони от чакащи автомобили и задръствания по пътя за ГКПП „Илинден”. Пътни полицаи регулират трафика в критичните точки по пътищата на Благоевградска област .

Във връзка с предстоящия студентски празник се очаква значително увеличение на трафика към гр. Банско. От ОД МВР Благоевград е създадена необходимата организация за нормалното придвижване на гражданите по всички пътни артерии. Засилено полицейско присъствие за гарантиране на обществения ред ще бъде осигурено и в местата, където се очаква концентрация на големи групи от празнуващи младежи. Осигурени са и дежурства от екипи на РС ПБС със специализирани автомобили на най-натоварените пътни участъци - пътен възел „Симитли” и прохода Предел.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Община Благоевград въвежда иновативна услуга за дистанционна здравна грижа

Община Благоевград въвежда иновативна услуга за дистанционна здравна грижа – телекеър, предназначена за хора с хронични заболявания и хора с увреждания. Системата ще обхване 16 ползватели на социални услуги, които ще получат индивидуални устройства за мониторинг на здравословното състояние. Те ще отчитат пулс, кръвно налягане, насищане с..

публикувано на 21.07.25 в 14:13

„Лятна филмомания под звездите“ в Банско

Община Банско отново кани жителите и гостите на града на вълнуващи кино вечери под открито небе. От 24 до 26 юли, на централния площад „Никола Вапцаров“, ще се проведе традиционната „Лятна филмомания под звездите“ – три вечери, изпълнени с вдъхновение, приключения и най-доброто от световното планинарско кино. Началото на прожекциите е в 21:00..

публикувано на 21.07.25 в 12:17

Безплатни изследвания за хепатит в Благоевград

Във връзка със Световния ден за борба с хепатита – 28.07.2025 г., специалисти ще извършват безплатни изследвания с бързи тестове за хепатит В и хепатит С в сградата на РЗИ - Благоевград. Изследванията започват днес на партерен етаж от 08,30 ч. до 12,00 ч. до 25 юли и на 28.07.2025 г. Тазгодишното мото на кампанията за борба с хепатита, избрано..

публикувано на 21.07.25 в 11:57

Модерен скейт парк, фитнес зона и обновена площадка край река Благоевградска Бистрица

Община Благоевград стартира дейности по обновяване и модернизиране на скейт зоната. Целта е тя да се превърне в съвременно и многофункционално пространство с възможности за активен начин на живот. Скейт паркът ще бъде напълно преобразен, като всички остарели съоръжения ще бъдат демонтирани, а теренът ще бъде ограден с цел гарантиране на..

публикувано на 21.07.25 в 10:57

Няма превишения на нормите за въздуха в района на ТЕЦ „Бобов дол“ след пожара

Няма превишения на нормите за въздуха в района на ТЕЦ „Бобов дол“ след пожара, възникнал вчера вечерта в централата, съобщиха от МОСВ. Данните в двете точки на измерване на наблюдаваните показатели сочат стойности под границите за качество на атмосферния въздух (КАВ) и не са установени превишения. Заради пожара в трансформатор на територията на ТЕЦ-а..

публикувано на 21.07.25 в 09:49

Над 6% безработни в община Дупница

6,6% от икономически активното население в община Дупница са без работа. Данните са от Бюрото по труда към края на юни. Равнището на безработица в Бобов дол е 6,2%, в Сапарева баня – 5,5%, в Рила – 8,1%, в Кочериново – 6,8% и в Бобошево – 7,1%. Новорегистрираните на трудовата борса през юни са 296 души. 95 са започнали работа, от тях 86 на първичния..

публикувано на 21.07.25 в 09:25

Слънчево и горещо време

Днес ще бъде слънчево. След обяд над планинските райони ще има временни увеличения на облачността, но ще е почти без валежи. Температурите още ще се повишат и ще е горещо, с максимални температури между 34° и 39°

публикувано на 21.07.25 в 06:58