Още от рано днес, цветарските магазини в Петрич се посещават от купувачи.Оживлението е заради Деня на влюбените и традицията да се подаряват цветя на любимия човек. Най-много се търсят розите, чиито цени са леко намалени, за да има по-голям оборот, казаха цветарите и уточниха – от 4 до 6лв. е една роза, в зависимост от цвета,големината и вида.Най-предпочитани са червените рози, символ на любовта. Купуват се и букети от други цветя, също и цветя в саксии.След Свети Валентин, следващото голямо раздвижване на пазара цветарите очакват на 8-ми март, Международния ден на жената.
Специализирана полицейска операция на принципа широкообхватен контрол се провежда днес на автомагистрала „Струма“ при отбивката след тунел Блатино, в посока София във времето между 13:00 и 20:00 часа. Освен полицейските автомобили в операцията участват и небрандирани, които изпълняват контрол по автомагистралата. Те се включват и при агресивни..
Продължава тенденцията за спад на цените на основните хранителни продукти и тази седмица, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се понижава с 0,41 процентни пункта до..
Оранжев предупредителен код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 18 области у нас, сред тях е и област Благоевград. За останалите 10 области кодът е жълт. Днес отново ще е слънчево и горещо. След обяд над планинските райони в западната половина от страната ще се развива купеста облачност и на отделни..
Мъж е починал в Рила планина, съобщи Кирил Чолаков от Планинската спасителна служба в Дупница. Планинските спасители от отряда в Дупница са се отзовали на сигнала. Най-вероятно мъжът е починал от инфаркт, но причините ще се изясняват допълнително. Трагичният инцидент е станал край езерото Сълзата, и заради голямата височина е бил повикан и..
Първи инцидент с пешеходец, след като беше поставен светофар в Кресна, съобщават от БНТ. Минути след 10:00 часа, докато екипи на Пътна полиция регулираха движението в района на пешеходната пътека, ТИР блъсна пешеходец. Пострадалият е само с охлузвания, а екип на Спешна помощ го транспортира за преглед. На място е направена проба за алкохол на..
Две 14-годишни деца са били блъснати от лек автомобил в Кюстендил снощи, съобщиха за БНР от полицията. Инцидентът е станал към 19,30 ч. на ул. „Хрисно Ботев" в града. Децата са се возели на електрическа тротинетка. Те са с повърхностни наранявания, без сериозни травми. Случаят е обслужен от екип на Пътна полиция. На жената, която е управлявала..
За поредна година любители на планината и на рок музиката се събират в трънското село Ерул на July sunset. В 19:00 ч. тази вечер от стан "Буката" те ще направят кратка разходка до панорамните скали под връх Лиляк, а в 20.30 ч. от връх Каменитица ще изпратят заедно юлския залез. Организаторите от Трънското туристическо дружество обещават незабравимо..