Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Публично обсъждане на бюджета за 2011 година и на проекто – бюджета за новата година в община Гърмен

        Публично обсъждане на бюджета за 2011 година и на проекто – бюджета за новата година направи община Гърмен. То примина при слаб интерес от страна на жителите на общината.
       Община Гърмен завършва бюджетната година с 450 000 лв неразплатени задължения. Основната част от тях са заради неизпълнен ангажимент от държавата. Става въпрос за реализирания проект за ремонт на училищата в селата Огняново и Долно Дряново. За него има подаден сигнал в прокуратурата, извършена е проверка, при която не са констатирани нарушения и въпреки това държавата все още не е възвърнала спечелената от общината сума.
Община Гърмен стартира годината с бюджет от 7 679 000 лв. Около 50% от него отиват за перо „Образование“. Кметът на общината Ахмед Башев заяви, че през 2012 година няма да има увеличение на данъците и таксите. Няма да се правят големи разходи през годината и общината ще разчита на спечелените европейски средства като допълнителни приходи.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

В Кюстендил отбелязват духовния празник на града

Кюстендилци за първи път днес отбелязват духовният празник на града. Празничната програма е част от 18-ото издание на културния форум „Панагия – Въздигане на хляба“. Програмата на днешния празник включва патриаршеска света литургия, изложение на обредни хлябове, подготвени от читалищата в общината, както и работилници за месене на хляб с участието на..

публикувано на 15.08.25 в 14:06

На Голяма Богородица в благоевградското село Бело поле

Благоевградското село Бело поле е много оживено днес. Тук се организира 22-ия традиционен събор, който всяка година се провежда на празника Успение на Пресвета Богородица. И този път домакините очакват много гости на празника. Още от ранни зори започва подготовката за Голяма Богородица. Няколко майстор-готвачи приготвят вкусния курбан,..

публикувано на 15.08.25 в 12:39

22 дни битка с големия пожар в Пирин – ситуацията е под контрол

Вече 22 дни продължава битката с мащабния пожар в Пирин. Огнената стихия изпепели десетки хиляди декари гори и преди броени дни навлезе в територията на Национален парк „Пирин“. По данни на Югозападното държавно предприятие двете основни огнища, с които огнеборци, горски служители, доброволци и военни се борят вече седмица, са близо до..

публикувано на 15.08.25 в 11:54

Осъдиха мъж за кражби от черкви и манастири

Обвиняем за серия от пет кражби от черкви и манастири в Общините Бобошево и Сапарева баня се призна за виновен пред Районния съд в Дупница. Съдът одобри споразумението, постигнато между Районната прокуратура, защитата и подсъдимия, като му наложи наказание "лишаване от свобода" за срок от една година и два месеца, изпълнението на което се отлага за..

публикувано на 15.08.25 в 11:27

Две дупнишки училища с нови директори

Две дупнишки основни училища ще започнат новата учебна година с нови директори.  Конкурсът за ръководните постове бе проведен от РУО – Кюстендил и титулярите са определени.  Директор на ОУ “Христаки Павлович” ще бъде Мая Пейчева – досегашен зам.-директор и преподавател по български език и литература. Преди това постът заемаше временно Екатерина..

публикувано на 15.08.25 в 10:08

„Лятно кино под звездите“ в Благоевград

Община Благоевград пренарежда програмата на „Лятно кино под звездите“, заради футболна среща на ПФК „Левски“ на 21 август в Лигата на конференциите, и по молба на футболните фенове, за да им даде възможност да проследят и международния мач и филма „Гунди – легенда за любовта“ . На 21 август ще бъде излъчена биографичната филмова драма „Без крила“,..

публикувано на 15.08.25 в 09:59

Засилен полицейски контрол в Рилския манастир

Заради засиления трафик и струпване на хора ще има засилен полицейски контрол в Рилския манастир по време на големите християнски празници Свето Успение Богородично днес и Успение на свети Иван Рилски - на 18-и август. В охранителната операция ще бъдат включени и служители на жандармерията, казаха от полицията в Кюстендил. От там призовават..

публикувано на 15.08.25 в 09:41