Само за година бракониери са унищожили в поголовна сеч над 300 дка гори в землището на Разлог. Нито Горското стопанство, нито Общините имат достатъчно ресурси да се справят с дървената мафия в региона. Затова по инициатива на местната власт, с помощта на полицията, горските стражари и доброволци ще бъдат създадени мобилни групи, които да реагират на зачестилите сигнали за незаконна сеч. Според местното лесничейство, най-трагично е положението в района на Елешница, в Белица и Якоруда, където цели гори вече са напълно изчезнали през последните няколко години. Дървената мафия сече наред в гори, които са собственост на държавата, на общините или са частни. Според полицията и други охраняващи органи, бракониерите са изключително добре организирани и разполагат с необходимата техника и транспорт за бързо извозване на изсечените дървета. Наетите от босовете на дървената мафия секачи пък действали предимно нощем, когато нямало пазачи в горите.
"Изпълнителното бюро и Националния съвет трябва да бъдат активни и постоянно действащи органи, а техните членове трябва да имат задължението да работят за връщането на авторитета и публичното доверие на БСП по места" - това каза председателят на БСП Атанас Зафиров на първото заседание на пленума на партията след конгреса от средата на февруари. Пленумът..
Венци и цветя на признателност пред паметника на Димитър Пешев ,помогнал за спасяването от депортация на близо 50-те хиляди български евреи, поднесоха кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов, заместник кметът Николай Дочев, областният управител инж. Александър Пандурски, заместник областният управител Георги Джоглев, представители на..
Временно движението по път I-1 Благоевград-Симитли, след пътен възел-Покровник, в посока Симитли, при км 361 се осъществява в активната лента. Поради ПТП е затворена изпреварващата лента. Водачите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.
Поход на толерантността в София отбеляза 82 години от спасяването на българските евреи. В инициативата се включиха председателят на Народното събрание Наталия Киселова, премиерът Росен Желязков и кметът на София Васил Терзиев. Походът на толерантността тръгна от храм "Света София" до Паметника на спасението в градинката до старата сграда на Народното..
Премиерът Росен Желязков ще вземе участие днес в Похода на толерантността под наслов "Ние помним", организиран от Организацията на евреите в България "Шалом" по случай 82 години от спасяването на българските евреи. Участниците в шествието ще се съберат в 11 часа пред църквата "Света София", а от 11:30 часа на Паметника на спасението в градинката "Свети..
Днес ще бъде слънчево с разкъсана висока облачност, главно над северните райони. Ще духа слаб до умерен източен вятър. Минималните температури, в повечето места ще бъдат между минус 3° и 2°. Максималните температури ще бъдат между 16° и 21°.
Временно движението по път I-1 Благоевград - Симитли се осъществява с повишено внимание, поради ПТП. Ограничена за движение е ускорителната лента идваща от път II-19 и включваща се към АМ "Струма". Трафикът се осъществява в лява и дясна лента по път I-1 и се регулира от Пътна полиция. Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.