Заради непознаване на механизмът на ползване на преференциалният вод повече от 500 недействителни бюлетини са отчетени в община Разлог,съобщиха представители на политически партии. Сериозната цифра алармира, че избирателите трябва да получат повече информация за това, как се гласува с избран конкретно кандидат за дадена политическа сила. Допускани са грешки, като например зачеркната с хикс номерът на партията и написано с думи името на лицето за вотът, или неговият номер в бюлетината. Има и случаи когато отново с суми избирателят е написал "Гласувам с бюлетина номер ... за ...". На този етап официално няма информация нито един от издигнатите от Разлог кандидат депутати да влиза в бъдещият парламент, събрал достатъчно брой гласове от изборите. Някои от избирателите отново са асоциирали преференциалния избор с номерът на бюлетината. Например най-много преференции за 1 МИР – Благоевград за ПП ГЕРБ, която се представи с бюлетина № 9 получава деветият в листата Кирил Котев.
Временно е ограничено движението по платно за Кулата на път I-1 Благоевград – Кулата в района на Симитли поради ПТП. Обходен маршрут за леки автомобили: през пътен възел "Симитли" , през гр. Симитли, по успореден общински път на I-1 към Черниче и през пътен възел "Брежани" обратно на път I-1. Шофьорите на тежкотоварните МПС изчакват на място. Трафикът..
Локализиран е пожарът в Пирин благодарение на обилния дъжд, който вали в района на село Илинденци, каза за Радио Благоевград директорът на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Благоевград комисар Валентин Василев. Изтеглят се всички екипи от мястото на огнената стихия и след като направят оценка, може да върнат някои от..
Общо 54 бяха точките в дневния ред на днешното заседание на Общинския съвет в Благоевград. В началото му бяха гласувани и три предложения на общинския съветник Василиса Валеова. По две от тях имаше отговор от общинска администрация. Те касаят премахването на опасно дърво в Благоевград и по-строг контрол по отношение изпълнението на Общинската..
Започна монтажът на ново улично осветление в седем градски квартали на Перник и в селата Студена, Рударци и Кралев дол, съобщи секретарят на община Перник Мартин Жлябинков. Подмяната на старите амортизрани лампи с нови енергоспестяващи осветителни тела трябва да приключи до края на годината и началото на следващата. Модернизацията на уличното..
„Трудовите договори няма да се преподписват или да се подписват нови такива след въвеждането на еврото от 1 януари 2026 година“, това каза Славянка Симитчийска, директор Дирекция „Инспекция по труда“ Благоевград по време на информационен форум за повишаване на информираността за еврото, трудовите договори и възнаграждения. В него участие взеха..
Независимо от засиления контрол на Инспекцията по труда, строителният сектор продължава да е един от най-рисковите по отношение на трудовия травматизъм и недеклариран труд. Това каза Славянка Симитчийска, директор Дирекция „Инспекция по труда“ Благоевград по време на информационен форум. Като най-честите нарушения Симитчийска посочва необезопасени..
Временно движението при км 378 по път I-1 Благоевград – Кресна в района на с. Черниче се осъществява двупосочно в една лента поради ПТП. Трафикът се регулира от "Пътна полиция".