Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предстоящи събития – 18.11.2014г.

Снимка: интернет

 Ден на отворените врати организира днес от 10 до 12:30 часа Военно формирование 26 400 – Благоевград, с показ на въоръжение и бойна техника.

Катедра "Философски и политически науки", катедра "Международно право и международни отношения" – ЮЗУ „Неофит Рилски“-Благоевград и Центърът за изследвания и разпространение на политически и философски идеи организират публична лекция на Мануел Сотело, заместник-ръководител на посолството на Република Аржентина в България. Лекцията ще се състои днес от 13:30 часа в зала 114 на Първи корпус. Тя ще бъде на тема: "Аржентина - история и настояще. Двустранните отношения с България."

От 17.30 часа във Възрожденското училище в Кюстендил ще бъде представена книгата "Неразчетеният Биньо Иванов" от Методи Панайотов. Луксозното издание е сборник от спомени на колеги по перо, близки и приятели на поета. Книгата е богато илюстрирана със снимков материал. В сборника са включени стихове на Биньо Иванов, както и фотокопие на автентично негово тефтерче. Представянето на изданието е по инициатива на Регионалната библиотека и е проява от културния афиш за месец ноември на община Кюстендил. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

„Празник на черешата“ в Кюстендил

Празникът официално откри кметът инж.Огнян Атанасов с думите : Добре дошли в Кюстендил – овощната градина на България , където черешата не е просто плод, а символ на трудолюбието и обединението "Знаете, че тази година времето през пролетта не беше благоприятно към нашите земеделски производители, но трудните времена раждат силни хора и характери...

публикувано на 28.06.25 в 18:51

Българи от две държави се събраха на граничния събор "Славчето"

Традиционният граничен събор "Славчето" се проведе днес в едноименната местност край босилеградското село Извор, на гранична линия между Сърбия и България.  Традиционното събитие събира българи от двете страни на границата. Днес на събота имаше хора и от вътрешността на двете съседни страни. Организатори на срещата са общините Босилеград и Трекляно,..

публикувано на 28.06.25 в 17:40

Документален филм ще разказва за проведения в Перник 18-и републикански многожанров фестивал на хората с увреждания

Фестивалът премина под мотото "Изкуството осмисля нашия живот". Това, което видях днес е истинско чудо, каза кинорежисьорът Ефемия Фард, носителка на престижни награди от кинофестивали в чужбина, която заедно със снимачен екип бе днес в Перник. „Кадрите, които снимаме , всъщност ще бъдат част от един документален филм, свързан и с дейността на Анита..

публикувано на 28.06.25 в 17:19

Две авиационни произшествия с леки самолети без пострадали

Две авиационни произшествия с леки самолети са регистрирани тази сутрин, като при нито едно от тях няма загинали или сериозно пострадали. В 05:50 ч. самолет Cirrus SR22 с американска регистрация катастрофира след излитане от Петрич в района под връх Вихрен. На борда са се намирали пилот и двама пасажери, които сами са се придвижили до близък заслон в..

публикувано на 28.06.25 в 14:34

Вечният хит на Uriah Heep - July Morning ще звучи на пернишката крепост

Фестивалът ще бъде еднодневен и ще включва изпълнения на седем рок групи, съобщи пиарът на община Перник Адриан Скримов.  "Своя дебют ще направи на пернишка сцена и една местна група, съставена изключително от млади хора, която се нарича Blackwater. Интересното е , че част от групите са нови тази година, а другите са поискани от феновете на рок..

публикувано на 28.06.25 в 14:31

Благоевград се завърна към детството – без екрани, но с усмивки и много игри!

Благоевград се завърна към детството – без екрани, но с усмивки и много игри! Бейзболното игрище в Благоевград се превърна в истинска машина на времето с първото издание от новата инициатива на Община Благоевград и Детска спортна академия “Скапто Спорт” „Забавление без екрани“.  “Когато си дете е време за игра, а това развива ума, развива екипната..

публикувано на 28.06.25 в 12:06

Малък частен самолет падна в Пирин

Малък частен самолет е катастрофирал преди обед на територията на национален парк "Пирин" в района на Спано поле, над Сандански. Информацията беше потвърдена за БНР от министерството на вътрешните работи. По първоначални данни пилотът е с леки наранявания, без опастност на живота. Към момента не са ясни причините за инцидента. Тъй като мястото,..

публикувано на 28.06.25 в 12:03