Общинските съветници в Перник вече ще ползват таблети. За новата техника съобщи кметът Иван Иванов. На фона на тежкото финансово състояние, новината предизвика доста критики и недоволството сред гражданите, а кметът обясни, че таблетите са били поръчани от предишната кметска управа и поръчката не можело да бъде отказана.
Пратката все още не е пристигнала и техниката не е платена. Според Иванов таблетите струват по 150 лева. Съветниците пък са 41 на брой. Председателят на Общинския съвет Милан Миланов заяви, че е научил за таблетите от медиите. Общинският съвет не е взимал решение за закупуването им, каза Миланов, но подчерта, че ще се радва, тъй като инвестицията ще се върне с икономията от хартията и консумативите, необходими за подготовка на заседанията. По думите му искането на Общинския съвет за подсигуряване на нужната техника е била отправено още през 2011-та година.
Противоепидемичните мерки в Кюстендилска област са отменени от днес, 6 февруари. Те бяха въведени със заповед на директора на РЗИ – Кюстендил д-р Златко Величков и бяха в сила от 29 януари до 5 вевруари. Причината е в значителния спад на заболеваемостта от грип и остри респораторни заболявания. За периода от 29 януари до 4 февруари случаите са били..
Мъжът, който се беше барикадирал въоръжен в дома си в Благоевград, предаде доброволно пистолета и допусна полицията и специалисти-психолози да влязат в жилището. Сигналът за въоръжен мъж, който се е барикадирал в семейния апартамент, е подаден рано сутринта от съпругата му , която признала, че в жилището се намира и нейния законно притежаван..
Министерството на иновациите и растежа и Община Благоевград канят представители на бизнеса на информационна среща за представяне на процедурата "Малки иновативни грантове за малки и средни предприятия" от Програма "Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация". Събитието ще се проведе на 20.02.2025 г. (четвъртък) от..
Извършена е първата безкръвна операция в кюстендилската болница с нова лапароскопска апаратура, доставена в здравното заведение наскоро, каза за БНР директорът Димитър Стоилов. Д-р Иво Живков и д-р Борис Борисов от екипа на хирургичното отделение оперирали херния на 83-годишен пациент. Той се чувства добре. Преди броени дни е направена демонстрация..
РЗИ Перник ще извършва учестен мониторинг на качеството на питейната вода в Брезник и село Ноевци. Контролът се засилва във връзка със заповедта на кмета Васил Узунов, с която от 10 февруари се преминава от нощен към дневен режим на водата заради продължаващото намаляване на наличния обем на язовир „Красава”. Съгласно разпоредбата водоподаване ще има..
Аутизмът е най-бързо разпространяващото се нарушение на детското развитие. Това бе подчертано на специализирана среща, организирана от Центъра за комплексно обслужване на деца с увреждания и хронични заболявания в Благоевград. В присъствието на представители от различни обществени и социални сфери, темата бе подложена на обсъждане от проф. Иванка..
Въоръжен мъж се е барикадирал в дома си в Благоевград. Към момента не е ясно какви са мотивите и намеренията му, както и кой е подал сигнала. Психолози се опитват да влязат в контакт с мъжа.