Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Д-р Владимир Пандев: Готов съм да помогна на МБАЛ-Благоевград

Бившият управител на МБАЛ-Благоевград д-р Владимир Пандев изрази загриженост за финансовото състояние на здравното заведение. В централата на БСП-Благоевград той свика пресконференция, за да отговори на някои от обвиненията, че екипът му има принос за тежкото състояние на болницата.

„Наследството, което моето ръководство остави, не е толкова лошо. По време на моето управление, болничното заведение приключи с положителен финансов резултат на стойност 199 000 лева, като към този резултат трябва да добавим и едни 150 000 лева от надлимитните средства за месец декември, които болницата получи месец март тази година, а новото ръководство ги приспадна към собствения си резултат. По мое време реновирахме 7 отделения и закупихме нова апаратура. Не отричам, че имахме и трудности – да обслужваме задълженията, наследени от предишното ръководство, също така и част от лекарите напуснаха и отидоха да работят в съседната болница", отбеляза бившият шеф на болницата.

Д-р Пандев покани настоящото болнично ръководство чрез медиите на отворен диспут, по време на който да бъдат обсъдени всички въпроси относно състоянието на здравното заведение преди и след неговото управление, както и за в бъдеще. Той призова екипа на д-р Митев да погледне сериозно на въпроса за оцеляването на болницата, тъй като тя е основният стълб на здравеопазването в целия Югозапад.

"Виждам, че нещата не отиват на добре. Сегашното ръководство не може да достигне лимитите, хоспитализациите намаляват, а задълженията растат", каза д-р Пандев и допълни, че е готов да помогна на МБАЛ-Благоевград с каквото може.

Към момента бившият изпълнителен директор на МБАЛ - Благоевград д-р Владимир Пандев е безработен. Той съобщи, че от 1 август започва работа в здравно заведение в гр. Варна. Договорът му в морската столица засега е за 1 месец. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Премиерът Желязков откри нов клас скенер и мамограф в болницата в Разлог

Министър-председателят Росен Желязков не очаква изненади при финалните гласувания за приемането ни в еврозоната. "Човек ако очаква изненада, това няма да е изненада. Гласуването в парламента става по линия на политическите семейства. За мен е изключително важно българската делегация да гласува единно в полза на България. Предстои работата, която е..

публикувано на 07.07.25 в 13:56

Жена загина при катастрофа в Пернишко

Възрастна жена е загинала при пътнотранспортно произшествие в Пернишко. Инцидентът е станал на 5 юли в землището на брезнишкото село Непразненци. 78-годишната жена е била блъсната от лек автомобил, шофиран от 26-годишен перничанин, който се движел по пътя от село Гигинци към село Ноевци и е починала на място. Шофьорът е изпробван за алкохол и..

публикувано на 07.07.25 в 13:25

Убийство на 57-годишен мъж в село Богданов дол

57-годишен мъж е убит в пернишкото село Богданов дол. Тялото му е било открито заровено до стопанска постройка в двора на фермата. Извършителят е задържан. На 5 юли на тел. 112 е подаден сигнал за извършено убийство. В хода на разследването е установено, че на 25 юни във ферма в село Богданов дол възникнал скандал по повод продажба на крава без..

публикувано на 07.07.25 в 12:59

Предстои петото издание на Хисарлъка Experience

Кюстендил ще бъде домакин на петото издание на фестивала Хисарлъка Experience. Той ще се проведе от 11 до 13 юли 2025 г. в местността Хисарлъка над града. Тази година във фестивала ще се включат Владимир Ампов - Графа и турската група Baba Zula, известна със своето съчетание на традиционни инструменти и съвременно звучене. Сред участниците са..

публикувано на 07.07.25 в 12:14

Музеят е Кюстендил ще представи културното наследство в трансграничния регион

Проектът "Културна зона – общност с културно наследство и атрактивен всесезонен туризъм"  беше представен в Регионалния исторически музей в Кюстендил. Проектът ще допринесе за стратегическото развитие на региона чрез маркетингови туристически подходи, чрез съвместни събития и инициативи за жизнени пространства и чрез иновативни подходи за представяне и..

публикувано на 07.07.25 в 11:05

Почитатели на рока от цялата страна отново се събраха край Елешница

Този уикенд атмосферата в местността „Степанови ливади“ край село Елешница, община Разлог, отново се наелектризира от звуците на рок музиката. За 14-а поредна година Рок Елешница събира фенове от цялата страна и ги зарежда с мощна доза адреналин и музикално вдъхновение. Фестивалът започна на 4 юли. Сцената посрещна първите три банди „Kallo..

публикувано на 07.07.25 в 10:33

Жегите и здравето: Какво съветват експертите от МЗ?

Летните горещини могат да поставят здравето ни в риск. Най-уязвими са възрастните хора, малките деца, бременните жени, пациентите с хронични заболявания и работещите на открито, съобщават на страницата си от Министерството на здравеопазването. За да се предпазим от опасностите при високи температури, е важно: Да избягваме продължителен престой на..

публикувано на 07.07.25 в 10:14