13.1 процента е равнището на безработица в Благоевградска област към 31 юли тази година. В сравнение със същия период на миналата се наблюдава намаление с 1.7 пункта. Спрямо месец юни равнището на безработица бележи спад с 0.3 пункта. Данните огласи на пресконференция директорът на Регионалната служба по заетостта Станислава Поповска. Общо регистрираните безработни през юли надвишават 19 800. През миналия месец на работа в региона са постъпили 1146 безработни лица. Най-много са били заявените работни места от сектор преработваща промишленост. Продължава практиката на Бюрата по труда да консултират и да информират за включване в “Европейската гаранция за младежта“ млади хора до 29 годишна възраст.
Областната инспекция по труда в Благоевград започна проверкина земеделски производители за сключване на едновневни трудови договори- заяви директорът Петър Попадийн. (звук)
До края на септември ще продължи отпускането на целева помощ за първокласници – това обявиха от Дирекция „Социално подпомагане“. Размерът на помощта е 250 лева, подадените молби-декларации до момента над 1800.
Локализиран е пожарът в Пирин благодарение на обилния дъжд, който вали в района на село Илинденци, каза за Радио Благоевград директорът на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Благоевград комисар Валентин Василев. Изтеглят се всички екипи от мястото на огнената стихия и след като направят оценка, може да върнат някои от..
Общо 54 бяха точките в дневния ред на днешното заседание на Общинския съвет в Благоевград. В началото му бяха гласувани и три предложения на общинския съветник Василиса Валеова. По две от тях имаше отговор от общинска администрация. Те касаят премахването на опасно дърво в Благоевград и по-строг контрол по отношение изпълнението на Общинската..
Започна монтажът на ново улично осветление в седем градски квартали на Перник и в селата Студена, Рударци и Кралев дол, съобщи секретарят на община Перник Мартин Жлябинков. Подмяната на старите амортизрани лампи с нови енергоспестяващи осветителни тела трябва да приключи до края на годината и началото на следващата. Модернизацията на уличното..
„Трудовите договори няма да се преподписват или да се подписват нови такива след въвеждането на еврото от 1 януари 2026 година“, това каза Славянка Симитчийска, директор Дирекция „Инспекция по труда“ Благоевград по време на информационен форум за повишаване на информираността за еврото, трудовите договори и възнаграждения. В него участие взеха..
Независимо от засиления контрол на Инспекцията по труда, строителният сектор продължава да е един от най-рисковите по отношение на трудовия травматизъм и недеклариран труд. Това каза Славянка Симитчийска, директор Дирекция „Инспекция по труда“ Благоевград по време на информационен форум. Като най-честите нарушения Симитчийска посочва необезопасени..
Временно движението при км 378 по път I-1 Благоевград – Кресна в района на с. Черниче се осъществява двупосочно в една лента поради ПТП. Трафикът се регулира от "Пътна полиция".
Тази сутрин жителите на санданското село Плоски се завърнаха по домовете си, след като бяха превантивно евакуирани от населеното място заради достигналия опасно близо огън от пожара в Пирин над село Илинденци. Община Сандански създаде организация за придвижването на местните жители, след като бе решено да бъде отменена евакуацията им...