Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Четирима души са починали в Якоруда вследствие на алкохолно отравяне с домашна ракия, други четирима са настанени за лечение в МБАЛ-Бллагоевград

Около 18:40 часа на 27.12.2015г. в РУ-Разлог е получен сигнал от ФСМП-Разлог за приет за лечение, със симптоми на алкохолно отравяне, 40-годишен мъж от гр.Якоруда, който по-късно починал. Около 20:00 часа на същата дата, от ФСМП-Разлог е получен втори сигнал за това, че на същата дата, със симптоми на алкохолно отравяне, е потърсена медицинска помощ от 38-годишен мъж от гр. Якоруда, който е починал. В хода на работата по случая е установено, че на 26.12.2015г. са починали двама мъже на 30 и 37 години от гр.Якоруда, като от полицейски служители на РУ-Разлог е констатирано, че на 26.12.2015г. в гр.Якоруда починалите четирима мъже са консумирали алкохол, предоставен от Т.М./46г./ от гр.Якоруда. След консумацията на алкохола са пострадали четирима мъже на възраст 26, 52, 36 и 37 години от гр.Якоруда, които са настанени за лечение в МБАЛ-Благоевград. Със заповед за задържане до 24 часа е задържан Т.М. от гр.Якоруда. Образувано е досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 350, ал.3 от НК. Работата по случая продължава. Все още положението на настанените в МБАЛ-Благоевград е много тежко, съобщи началникът на отделението по анестезиология д-р Любомир Димитров.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

РЗИ с проверки в страната за прилагане на естетични процедури

1145 обекта са проверени от регионалните здравни инспекции за периода 4-7 февруари. Акцията е по разпореждане на министъра на здравеопазването доц. Силви Кирилов и е свързана с нерегламентираното предлагане и прилагане на различни естетични процедури. Проверките обхващат обекти в цялата страна. Сред констатираните нарушения са наличие на ботулинов..

публикувано на 10.02.25 в 17:23

Мъж загина при трудова злополука в Банско

Мъж  на около 40 години е починал  при трудова злополука в хотел в Банско. Инцидентът е станал сутринта по време на ремонт на товарна платформа, с която  се транспортирала посудата от ресторанта. Мъжът, който е служител по поддръжката на хотела,  се опитал да  отстрани аварията, но платформата се задвижила и го затиснала.   За случая  е подаден сигнал в..

публикувано на 10.02.25 в 16:41

Възстановиха движението през "Кривия тунел" в Кресненското дефиле

„Кривият тунел“ в Кресненското дефиле е ремонтиран. Вече е осветен. Подновена е пътната настилка. Съоръжението е пребоядисано. Маркировката е подновена. Това съобщи на брифинг днес главен инспектор Сергей Алексов, началник сектор „Пътна полиция“ при ОДМВР – Благоевград. Сменени са разделителните елементи през Кресненското дефиле, т.н. колчета. АПИ..

публикувано на 10.02.25 в 12:31

Жена пострада при пожар в Перник

Възрастна жена е пострадала при пожар в къща в Перник. Инцидентът е станал в късния следобед вчера, съобщават от пресцентъра на ОДМВР- Перник. На подадения сигнал реагирали незабавно и локализирали пламъците два екипа пернишки огнеборци. Засегнати от пожара са техника и мебели, опушени са и стените на жилището. Пострадала е 85-годишна жена собственичка..

публикувано на 10.02.25 в 12:15

Стотици бурканчета с мед грейнаха в благоевградската църква "Въведение Богородично"

Благоевградчани почетоха Деня на Св. Харалампи. Десетки миряни донесоха още вчера бурканчета с мед, които тази сутрин бяха подредени в църквата „Въведение Богородично“ в старинния квартал „Вароша“. От години бурканчетата с мед се подреждат под формата на кръст, а до тях греят свещички, запалени за здраве и благоденствие.  Вярващи в силата на..

публикувано на 10.02.25 в 12:12

Седмица на лозаря в Кюстендил

Професионалната гимназия по селско стопанство "Свети Климент Охридски“ в Кюстендил организира „Седмица на лозаря”. Инициативата ще се проведе от днес до 14 февруари. Програмата включва провеждането на открит урок на тема "Размножаване на лозя“ и практика по резитба на лозя в опитното стопанство на гимназията. Лекция на тема "Основи на резитбата на..

публикувано на 10.02.25 в 09:47

В Кюстендил започна конкурса "Пролет върху листа"

Започна набирането на творби за участие в осемнадесетото издание на конкурса "Пролет върху листа".  Той се организира от Община Кюстендил и е утвърден форум на детското творчество, радващ се на много широка популярност в цялата страна. Детските творби се приемат до 21 март на адреса на отдел "Култура и духовно развитие“ към Община Кюстендил –..

публикувано на 10.02.25 в 09:26