На 4-ти и 5-и февруари, от 19.00 часа, в големия салон на Драматичния театър са премиерните представления.
Костадин Бандутов можете да чуете от звуковия файл.
Днес в черквата "Успение Богородично" в кюстендилското село Нов чифлик беше замесен ритуално богородичен хляб. Събитието е част от културния форум "Панагия - Въздигане на хляба", който се отбелязва в Кюстендил от 2008 година. От тази година Успение на Св. Богородица е и официален духовен празник на Кюстендил с решение на Общинския съвет. По традиция..
Над 150 пожарникари, горски служители и доброволци продължават гасенето на двата фронта на пожара в Пирин – над селата Илинденци (община Струмяни) и Плоски (община Сандански). По данни на инж. Петко Ангелов от Югозападното държавно предприятие, огнищата са локализирани и няма активно разширяване по периферията. Всички краища на пожара са укрепени с..
Заради изгоряла помпа временно е въведен режим на водата за високата зона на град Радомир, съобщи кметът Кирил Стоев. Според оповестения график водоподаване ще има във времето от 6.00 до 10.00 ч. и от 18.00 до 22.00 ч. Авариралата помпа ще бъде заменена с нова, която е закупена от Общината в Радомир. "Тя изгоря преди две седмици. В момента сме на..
И днес два хеликоптера “Кугър” на Военновъздушните сили се включиха в гасенето на пожара в Пирин. Борбата с огъня продължава вече двадесет и първи ден. Над 150 пожарникари, горски служители, доброволци и днес продължават да работят по потушаването на двата фронта на пожара в Пирин - над село Илинденци в община Струмяни и над село Плоски в община..
В следобедните часове на 12 август 2025 г. 78-годишен жител на Благоевград е бил подведен по схемата "помощ на полицията" и е изгубил спестяванията си. По информация от 02 РУ-Благоевград непознат мъж се свързал с потърпевшия по телефона, представяйки се за полицейски служител. Под предлог, че е необходимо съдействие за залавяне на телефонни..
Съхранявана в Рeгионалния исторически музей в Перник икона на Пресвета Богородица с Младенеца ще бъде изложена за поклонение от 15 до 17 август в старинната църква „Св. Николай Чудотворец ” в радомирското село Долни Раковец. Местните вярват, че светинята е чудотворна и според поверието оставят в ниша на иконостаса бележки с молби и желания към..
Във връзка с празника Успение на Пресвета Богородица на 15 август (петък) зоната за платено паркиране на територията на Благоевград няма да работи. В събота зоната за платено паркиране ще работи с обичайното работно време от 09:00 часа до 15:00 часа. Припомняме, че по предложение на кмета Методи Байкушев и с решение на Общински съвет -..