Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът на Благоевград Атанас Камбитов се срещна с ученици от седем европейски страни

Общо 33 деца от Германия, Испания, Франция, Италия, Португалия, Турция и Румъния гостуват в Благоевград по програма "Еразъм +".  Днес в зала "22-ри септември" се проведе Международна работна среща, инициирана от Професионалната гимназия по икономика „Иван Илиев”-Благоевград, която е домакин на третия краткосрочен обмен на ученици и учители по програмата.

Учениците имаха възможност да зададат своите въпроси на кмета Камбитов, като основното, за което се интересуваха, бе младежката заетост в общината и как властта се справя с тенденцията младите да напускат страната. Кметът определи темите, като актуални, както за региона и страната, така и за цяла Европа. Атанас Камбитов увери присъстващите млади европейци, че с изпълнението на целите и проектите, по които се работи, в края на мандата движението на работна сила ще бъде от София към Благоевград. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Удължиха бедственото положение в Трън

С 30 дни е удължено бедственото положение в община Трън. Решението е взето на проведения днес Общински кризисен щаб. При нормализиране на обстановката бедственото положение ще бъде отменено, каза кметът Цветислава Цветкова. И днес има бедстващи селища на територията на общината. Осем населени места са без електричество, в други десет- то е..

публикувано на 09.10.25 в 18:50

Община Ковачевци премахва незаконни обекти край язовир "Пчелина"

Община Ковачевци е стартирала процедура за премахване на незаконни обекти, разположени на брега на язовир "Пчелина". В общия устройствен план на общината, терените са отредени за земеделска земя, каза кметът Васил Станимиров. Собствениците на имотите са заобиколили закона и чрез Областна служба "Земеделие" са се сдобили с разрешения за разполагането..

публикувано на 09.10.25 в 16:07
Доц. д-р Ангел Джонев

Историк предлага Кюстендил за „Град на българската бойна слава“

Кюстендил да бъде обявен за "Град на българската бойна слава“ предлага историкът доц. д-р Ангел Джонев. Той посочи, че отговорните държавни и общински институции трябва своевременно да бъдат запознати с инициативата и да предоставят своите становища. Джонев припомни, че Кюстендил е град с многовековна история. Редица събития от миналото на града будят..

публикувано на 09.10.25 в 14:03

Млади хора учредяват свой клуб към ЦЛТРБ - Благоевград

Клуб по програмиране, „по същество“ и проекти отваря врати в Благоевград. Той ще бъде част от дейността на Центъра за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград. Официалното откриване е предвидено за днес от 17 часа в Зала 4 на Младежкия дом. Това заявиха на пресконференция двама от членовете на клуба – Спас Китанов и Бранимир Янчев...

публикувано на 09.10.25 в 13:17

Дупница въвежда нов метод за такса „битови отпадъци“ от 2026 г.

Община Дупница е избрала новия метод за определяне на такса "битови отпадъци". От началото на 2026г. тя ще се начислява според броя ползватели на жилищни или нежилищни имоти, съобщи на пресконференция днес кметът Първан Дангов.  “В момента има диспропорция между сумите, заплащани от живеещите в града и селата и тя е наследена от досегашното начисляване..

публикувано на 09.10.25 в 12:32

Индийските лекари се завърнаха в Перник с редовни визи

Двамата индийски лекари, които тази пролет бяха върнати в Индия поради липса на работни визи, са отново в България. Д-р Саид Мохамед Али и д-р Алан Джоунсвече са с редовни документи и отново ще специализират в пернишката болница. Около 20 са специализантите в МБАЛ "Рахила Ангелова" в Перник. Освен медиците от Индия в местната болница ще специализира..

публикувано на 09.10.25 в 11:53

Симитли празнува 113 години свобода

Община Симитли  отбелязва днес 113 години от Освобождението на града от османско владичество.  Тържеството ще започне от 18:30 часа с ритуал по поднасяне на венци и цветя пред паметника „100 години свобода“ в знак на признателност към героите, дали живота си за свободата на Симитли и Пиринска Македония, след което празничната програма ще продължи..

публикувано на 09.10.25 в 10:47