Голям пожар бушува тази нощ край Благоевград. Временно бяха евакуирани жителите на село Рилци. Директорът на ОД „Пожарна безопасност и защита на населението“ - Благоевград Георги Пармаков заяви, че сигналът за пожара е получен снощи около 22 часа. За кратко време поради високата и суха тревна растителност и силния вятър, пожарът е обхванал голяма площ - около 1000 дка. Не е било допуснато той да обхване къщи и други постройки, като пожарът е спрян буквално на метри от село Рилци. "Обстановката беше изключително сложна, тъй като имаше голямо задимяване в село Рилци, вятърът носеше пушека точно в рамките на селото и се наложи евакуация на 170 човека. Към момента пожарът е потушен, въпреки това обаче ние сме осигурили дежурство от наши екипи, които правят обходи по целия периметър и по цялата площ на пожара и ако се срещне някъде тлеещо вътрешно огнище се взимат мерки да бъде изгасено". (Чуйте звуковия файл...)
В гасенето са участвали екипи от Благоевград, Разлог, Банско, пет екипа на Югозападното държавно предприятие с пет пожарни автомобила, почти цялата полиция също е била на мястото на пожара.
Конституционният съд обяви за незаконен избора на 16 народни представители. Решението на съда е публикувано на сайта на институцията. През ноември миналата година Конституционният съд допусна за разглеждане по същество пет дела, всички с предмет оспорване в 52 секции законността на произведените на 27 октомври избори за народни представители в 51-вото..
Тренировка по спасяване на паднал от скала катерач проведе Аварийно-спасителният отряд към община Перник. Учението се състоя на Пернишката крепост в присъствието на ръководителя на „Пещерно спасяване” Никола Дончев. В тренировъчното занимание участие взеха 8 служители от аварийно- спасителния отряд. Част от тях не са перничани, но работят в Перник,..
Не са установени отклонения при направените полеви измервания на показателите на водата на река Струма, която тази сутрин потече в ръждивочервен цвят в центъра на Перник, съобщават от РИОСВ- София. При пристигането на експертите водите в коритото на реката са били мътни, в кафяв цвят, видимо кални след падналия силен дъжд. Изпратеният на място екип на..
Българският патриарх Даниил ще отслужи утре,14 март, Преждеосвещена света литургия, в катедралния храм "Св.вмчк Георги Победоносец" в Дупница. Началният час на службата е 09:00 часа. Посещението на българския патриарх в Дупница е и във връзка с провеждането на свещеническа конференция за Дупнишка духовна околия, казаха от архиерейското наместничество..
Бившият кмет на Кюстендил Петър Паунов, който беше начело на общината в продължение на четири мандата, е избран в новия състав на Висшия църковен съвет. Изборът е във връзка с изтичането на четиригодишния мандат на членовете на Висшия църковен съвет и в изпълнение на чл. 74 от Устава на Българската православна църква. От Кюстендилската духовна околия..
Продължава залесяването в района на ДГС "Рилски манастир". И днес служители на ЦУ на ЮЗДП засаждат фиданки по повод 100-годишнината на Седмицата на гората. За първи път тя е отбелязана през 1925 година. В чест на юбилея в залесяването се включват всички служители на ЮЗДП и териториалните му поделения. Служители на ДГС "Невестино" и стажант от..
23-годишен перничанин е задържан за шофиране на автомобил след употреба на наркотични вещества и за притежаването на наркотици, съобщи регионалният говорител на МВР в Перник Венцислав Алексов. Тази нощ в пернишкия квартал "Изток“ автопатрул на Второ РУ спрял за проверка лек автомобил. Водачът му бил тестван с техническо средство за наркотични вещества..