Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Банско отваря врати споделено работно пространство Coworking Bansko

Споделеното работно пространство – Coworking Bansko ще предлага офис извън офиса, където талантливи творци, хора работещи на свободна практика, иноватори и предприемачи ще могат да обменят знания и опит, да споделят своите идеи и да помагат за изграждането на една общност, която се развива с общи усилия и желание. Като културен център на региона, отличните си условия за ски и домакин на множество фестивали, Банско неминуемо е едно от най-подходящите места за създаването на Споделено Работно Пространство, което да посреща хора от цял свят, постоянно пребиваващите чужденци в региона и жителите на града. Coworking Bansko ще се помещава в една от централните сгради в града, като ще предлага на своите членове удобствата на офиса в една не формална и приятна атмосфера, където всеки ще има въможността, както да работи в уединение, така и заедно с другите да развива, обогатява и изпълнява своите идеи за бизнес. “Иновациите и Предприемачеството са важни за бъдещето на Общината. Щастлив съм да приветствам Coworking Bansko в нашия град” – каза кметът на Община Банско Георги Икономов. Споделеното работно пространство – Coworking Bansko ще отвори врати на 15 Декември, като ще се изгражда с помощта на всеки, което би желал да стане част от общността и се стреми да направи Банско по-атрактивна дестинация за бизнес и отдих, за интересни хора от всички краища на земята. Регулярни събития като семинари, тренинги и лекции ще се провеждат с цел да сплотяват, обединяват и информират общността, като основната цел е това да се превърне в средище на талантливи хора с желание за общуване и развитие не само района, но и в страната. Вече повече от 200 човека за заявили своя интерес в групата във фейсбук. Повече информация може да се намери на сайта на инициативата http://www.coworkingbansko.com.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Над 1 000 участници във второто издание на фестивала "На Сурва в Джерман"

Общо 14 групи взеха участие във второто издание на фестивала "На Сурва в Джерман". Тринайсет от групите, без домакините, участват и в конкурса на фестивала, където ще бъдат връчени награди в различни категории - атрактивност, стилистика на костюмите, маски и обредност. Сред сурвакарите в местната група има и бебе на 2 месеца и половина. В традиционния..

публикувано на 08.02.25 в 17:18

Протест в Бобов дол заради ограничен достъп до работни места

Повече от 200 души са събраха на протест днес в центъра на Бобов дол. Местните жители протестират срещу отказания достъп до работните места на заетите в няколко местни предприятия. Те изказаха недоволството си срещу собственик на предприятие за детайли и заготовки за тежката промишленост - фирма "Маг", който е ограничил достъпа до останалите фирми,..

публикувано на 08.02.25 в 14:22
Съдебната палата в Кюстендил

Районен съд – Кюстендил взе мярка за неотклонение „Задържане под стража“ по отношение на обвиняем в отглеждане и държане на наркотични вещества

Мярка за неотклонение „Задържане под стража“ по отношение на 34 – годишен обвиняем за засяване, отглеждане и за държане на високорискови наркотични вещества, определи Районен съд – Кюстендил. Съдът уважи искането, направено от Районна прокуратура – Кюстендил за вземане на най – тежката мярка за неотклонение. Защитата пледира за по- лека мярка:..

публикувано на 08.02.25 в 13:25

“На Сурва в Джерман”

Над 1 000 кукери от Югозапада посреща днес дупнишкото село Джерман на второто издание на Фестивала на маскарадните игри “На Сурва в Джерман”.   Организатори са местното читалище “Пробуда” със съдействието на Кметство Джерман и Община Дупница. Участват 13 групи самодейци от Сапарева баня, Перник, Благоевград, Петрич и др. Те се събират на стадион..

публикувано на 08.02.25 в 08:36

"Златен грозд" в Мелник

Фестивал на мелнишкото вино "Златен грозд" ще се проведе в Мелник този уикенд. Традиционният фестивал се организира за 13-а година. Винопроизводителите от Мелнишкия регион ще представят най-доброто от своята продукция. Подготвена е и богата фолклорна програма. Специални гости ще бъдат Володя Стоянов и Иван Дяков. Ще се проведе и конкурс за..

публикувано на 08.02.25 в 08:34

Слънчево и студено време

Днес, 8 февруари, над Западна и Централна България времето ще е предимно слънчево с по-значителни увеличения на облачността над Дунавската равнина. Максималните температури ще бъдат между 1° и 6°.

публикувано на 08.02.25 в 08:17

Няма да удължават грипната епидемия в Перник

Грипната епидемия в Перник няма да се удължава. От 10 февруари учениците, които се обучава дистанционно, се връщат в училище, а въведените противоепидемични мерки се прекратяват, съобщи директорът на РЗИ д-р Александър Златанов. От обявяването на грипната епидемия на 30 януари досега се наблюдава плавен спад на заболеваемостта от грип и остри..

публикувано на 07.02.25 в 17:29