„През миналата 2015, общо иззетото количество кокаин от всички правоприлагащи органи беше под 10 килограма. Сега бележим изключително успешни реализации и с хванатите преди две седмици 24 килограма на „Калотина“ и тези 26 килограма, общо за тази година до момента сме заловили около 100 килограма. Това е добър атестат за службите и звената, които работят за предотвратяване на наркоразпространението.“
Комисар Костов допълни, че наркотикът е бил с изключително високо качество, с чистота около 60%.
„От всеки един килограм, могат да се произведат 3-4 килограма наркотично вещество за уличния пазар. Стойността на задържаното вещество е над 5 милиона лева.“
Комисар Георги Костов каза, че успехът на службите е силно послание към всички, които се стремят да осъществяват контрабанда на територията страната.
„Ние сме логистично, организационнои технически обезпечени и можем успешно да противодействаме на този вид престъпност.“
Началникът на Югозападната митница Георги Александров, отличи добрата работа по случая на служителите от създаденото през 2011 звено за рентгеново наблюдение и добрата техника, с която агенция „Митници“ разполага.
Наркотичното вещество е било укрито в много умело и професионално изработени тайници до шасито на тежкотоварнмия автомобил, превозващ по документи фитнес уреди от Испания към България. Кокаинът бил разделен в кутии, които били облицовани със оловно фолио.
Шофьорът е 36-годишен мъж от Хасково и е задържан за 24 часа. Предстои да му бъдат повдигнати обвинения по член 242 от НК за контрабанда на наркотични вещества ида бъде поискана постоянна мярка „задържане под стража“.
Репортаж на Давид Калпачки можете да чуете в звуковия файл.
Административен съд – Благоевград отменя отчасти решение на ОИК – Сандански, с което са обявени резултатите от проведените на 23.02.2025г. частични избори за общински съветници в община Сандански. Съдът отменя решението в частта, по отношение на ПП „Ред, законност и справедливост“. Съдебното решение отразява заключението от изготвената по делото..
От следващата учебна година изпитите по математика от Националното външно оценяване след 7. и 10. клас ще включват интегрални задачи, пише БНР. За решаването на този вид задачи, учениците ще използват базовите си знания и умения по природни науки. Целта е задачите да станат по-практични, без да се заучават закони, съобщи пред журналисти министърът на..
Днес, 83 години след разстрела на Никола Вапцаров, на едноименния площад пред мемориала на великия поет, се проведе възпоменателна церемония. С думи, музика и мълчание присъстващите сведоха глави в знак на почит пред живота и делото на поета – глас на народа, борец, човек с дълбока вяра и непреходна поезия. В знак на признателност и..
От 24 до 27 юли 2025 г., Регионалният исторически музей – Благоевград ще бъде домакин на обучителен семинар, организиран от Академия „Муза“, въпреки че сградата на музея се намира в процес на ремонт. Семинарът ще събере експерти от водещи музеи и културни институции от цялата страна, които ще участват в поредица от лекции, дискусии и..
2748 лв. са необходими за месечна издръжка на тричленно семейство, пише БНР. Необходимият за издръжка доход нараства с 0,4% на тримесечна база и с 5.1% на годишна база, сочат данните от проучването на Института за социални и синдикални изследвания на КНСБ. От 1526 лв. нетен месечен доход се нуждае един работещ човек, живеещ сам. Необходимият за..
Продължава доугасяването на пожара, който възникна в Рила планина на 12 юли. В горялата част има тлеещи и възобновили се огнища. Днес на място работят екипи на районните служби "Пожарна безопасност и защита на населението“ от град Рила и град Кюстендил, и екип на Природен парк "Рилски манастир“, съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция на..
Представители на обществени институции, на местната и на държавна власт, почетоха годишнината от гибелта на Никола Вапцаров и в Благоевград. По традиция, ритуалът се извърши пред барелефа на големия български поет, поставен на сградата на драматичния театър, носещ неговото име. 83 години след разстрела на Никола Вапцаров, неговите стихове..