Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Библиотека "Емануил Попдимитров" в Кюстендил се присъединява към кампанията "И тя като мен"

Регионална библиотека "Емануил Попдимитров" - Кюстендил

„Регионалната библиотека "Емануил Попдимитров" в Кюстендил се присъединява към кампанията "И тя като мен", посветена на съчувствието, състраданието към жертвите на насилието - особено насилието срещу жени“ - казаха от библиотеката. Инициатор на кампанията е Фондация "Деца на България", а нейни партньори са обществени библиотеки и Българското национално радио. Националната кампания е предложение обществото да обсъди и разпознае различните форми на насилие и дискриминация, да ги осмисли и обсъжда. „Тя е покана към изследване на различните форми на насилие и лична индивидуална работа за осъзнаване, въздействие и промяна в малки групи и на социално ниво“, допълниха от библиотеката. В националната кампания участват доброволно жени с различна семейна и социална ангажираност. Изложбата включва плакати, които могат да се видят в библиотеката в Кюстендил, в залата на отдел "Изкуство", от днес до 18 март. В отдел "Изкуство" на библиотеката в Кюстендил от 13 часа ще бъде открита и изложба "Българската шевица – магия, любов и хоби". Автор на произведенията е Стефка Михайлова.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Музеят на Бусинската керамика в Трън има нужда от ремонт

Музеят на Бусинската керамика се нуждае от ремонт, съобщи директорът на Общинския исторически музей в Трън Милена Катошева. На няколко места в сградата са се появили течове. Влага има във фондохранилището, което е разположено в мазето. Предстои съхраняваните там експонати да бъдат временно преместени.  Музеят на Бусинската керамика е открит в..

публикувано на 09.05.25 в 18:48

За по-строги мерки по отношение на агресията сред подрастващите сe обявиха благоевградски институции

Кметът на община Благоевград да издаде заповед, с която да бъдат разписани отговорностите на директорите на училища по отношение на извършването на строг контрол върху районите на учебните заведения, а общината да осъществява ежедневно наблюдение край училищата е предложението на председателя на Постоянната комисия по образование, култура и..

публикувано на 09.05.25 в 17:55

Рецидивист е задържан за грабеж в село Рударци

Арестантът, който избяга, докато беше конвоиран, а минути по-късно беше задържан отново от полицията в Перник, е с прокурорско постановление за задържане до 72 часа. В хода на разследването са събрани доказателства, че на 30 април в пернишкото село Рударци той е отнел куриерска пратка, съдържаща златен накит на стойност 5 хиляди лева, като е ударил с..

публикувано на 09.05.25 в 17:49

Старите занаяти оживяха в Благоевград

Благоевград отново е домакин на фестивала "Знаят фест".  С тази проява Благоевград се  връща назад във времето и показва различния бит и култура на предците ни. В трите фестивални дни на площад „Македония" ще се представят занаяти като звънчарство, тъкачество, грънчарство, дърворезба, ножарство, пчеларство, изработка на кукерски маски и други...

публикувано на 09.05.25 в 15:35

Георги Първанов стана „Доктор хонорис кауза“ на ЮЗУ

Георги Първанов, президент на РБългария в периода 2002 – 2012 година днес бе удостоен с титлата „Доктор хонорис кауза“ на ЮЗУ „Н. Рилски“. На тържествената церемония присъстваха ректорът на висшето училище Николай Марин, всички декани на факултети, преподаватели, студенти, гости. Отличието бе присъдено по предложение на Правно-историческия факултет..

публикувано на 09.05.25 в 15:05

Панаир на държавите в 4-то ОУ „Димчо Дебелянов“ Благоевград

Международен панаир по повод Деня на Европа се състоя в градинката на кв.“Грамада“ в Благоевград. Той бе организиран от ръководството, учители и ученици на 4-то ОУ „ Димчо Дебелянов“. В събитието взеха участие ученици и преподаватели от училища във Франция, Португалия, Гърция и Словения. Те показаха свои традиционни храни, както и различни..

публикувано на 09.05.25 в 14:57

Денят на Европа в Благоевград

С поредица от събития Благоевград отбеляза 9 май – Деня на Европа. Граждани, представители на институции, културни и образователни организации се включиха в тържествата, които преминаха под знака на европейските ценности и почитта към жертвите на Втората световна война. Денят започна с ритуал по поднасяне на цветя на площад „Георги..

публикувано на 09.05.25 в 13:54