Над 10 нови рубрики вкарва Радио Благоевград в програмата си, която от 3 юли влиза в лятна схема.
За всекиго по нещо ще има в лятната програмна схема на Радиото на Югозапада. В рубриката "Символите на града" ще се дава информация за емблематични места и паметници, които отличават населеното място със своята история и архитектура. В рубриката "Легендите са живи" ще звучат разкази от първо лице за истории, станали част от поверията и легендите на даденото населено място или случки в миналото, свързани с приказни или магически сили. В рубриката "Игрите на моето детство" ще чуем спомените за игрите, за детските пакости и ваканционните дни на вече пораснали деца. Много полезна ще бъде рубриката "Здраве от лятото", която ще бъде ориентирана към здравословното и полезно хранене през лятото, фитнес занимания, фитотерапия, ароматотерапия, водолечение. Практична пък ще бъде рубриката "Майстор в къщи", в която специалисти ще дават съвети как да изберем правилния метод за всеки ремонт. "Градски поглед", "Лято в библиотеката", "Фестивално лято", "Премини на зелено", "Игра с награда" и още много други рубрики, разбира се и хубава музика - от вечните хитове до нови песни, ще развличат и информират слушателите.
Сутрешното информационно-музикално предаване "Днес" ще се излъчва всеки ден от понеделник до петък от 06.00 до 11.00 часа, а следобедното издание - от 13.00 до 17.00 часа. Вечерното предаване "Ефир за приятели" се удължава с един час и всеки ден от 19.00 до 22.00 часа ще бъде времето, в което слушателите ще имат възможност да отправят своите музикални поздрави, да се забавляват, да чуят интересни и любопитни неща.
Отново верен на традицията да бъде иновативен и да провокира, екипът на Радио Благоевград представи на среща със слушатели и приятели на медията програмните си намерения за лятото. За да бъде напълно в духа на безоблачните светли хоризонти през лятото, дрескодът на срещата бе в бяло и той бе спазен от много от присъстващите, които с разхладителна напитка в ръка обмениха идеи за това как любимото Радио да бъде полезно през горещия сезон на слушатели от различни възрасти.
Автомобилни гуми горят в местността "Войниковец" в Перник, в близост до пернишката крепост. Три противопожарни екипа работят по потушаването на пламъците. На място има и три патрулни автомобила на полицията. Няма опасност за населението и за намиращата се в съседство гора, казаха от ОД на МВР. Причината за пожара тепърва ще се установява. Това което се..
Остава бедственото положение в общините Петрич, Сандански и Струмяни. Бедствено положение в късния следобед беше обявено и в община Симитли. Засега нивата на големите реки - Струма и Места, са малко над средните, но все още далеч от критичните стойности. По-големият проблем е свързан с малките реки, които се вливат в Струма и Места. Падналото..
Осем магистрати и двайсет полицаи от цялата страна бяха номинирани в конкурса „Сткрахливият умира всеки ден, смелият-само веднъж“ в памет на италианския магистрат Джовани Фалконе. Отличени бяха и служители на отделите „Борба с наркотрафика в Централно митническо управление и митница Бургас, както и от Агенция Митници – отдел „Борба с наркотрафика“..
Над 200 ученици и студенти преминаха през дните на отворените врати в Анаеробната инсталация за преработка на разделно събрани биоотпадъци в землището на село Бучино. Голям интерес от двата университета и училищата отчита Наталия Димитрова, началник отдел „Екология“ в Община Благоевград. По този начин Община Благоевград се включва в..
С около 400 повече заявления за енергийни помощи са подадени в област Перник в сравнение с предходната година. С близо 400 повече са и подпомогнатите домакинства. Размерът на помощта за целия отоплителен сезон е 606,70 лв., като сумата се отпуска еднократно и наведнъж. Всички подадени заявления са обработени, в процес на разглеждане са само две, съобщи..
Горски и военни ще залесяват опожарената гора край Симитли. На 2 декември (вторник) служители на ЮЗДП, ТП „ДГС Симитли“ и 3-то бригадно командване към Сухопътните войски ще залесят опожарен район, който се намира над село Мечкул. В кампанията, чийто старт беше даден преди седмици, когато горски и летци от ВВС залесиха край Самоков, ще участват около 50..
Паднало количество дъжд: между 20-25 л/кв м- равномерно за деня. По-големи количества - над 35 л./кв.м. за последните три часа са паднали в Санднаски. Изолирани места с наводнени мазета на къщи и улици има в с. Левуново, с.Ново Делчево и с. Лиляново. В района на Кресненското дефиле и прохода Предел има паднали камъни, които се отстраняват от служители..