Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С представяне на книгата си "Звън от песъчинки" Златко Павлов отбелязва 70-та годишнина

Театралният педагог и режисьор Златко Павлов ще отбележи своята 70-та годишнина на 20 юли 2017г. в Читалище "Никола Вапцаров" - Благоевград с представяне на книгата си "Звън от песъчинки".

Събитието е организирано от Творческо обединение "ХХІ век" и Литературен салон "Огнище" при НЧ "Н. Й. Вапцаров-1866" – Благоевград и приятели.  

Началото е 18,30 часа.

Доц. д-р Златко Павлов е сред основателите на Учебен студентски експериментален театър – УСЕТ и като негов режисьор и художествен ръководител поставя повече от 80 спектакли, които са показвани на международни театрални форуми в България, Украйна, Естония, Чехия, Македония. За цялостната си дейност е получавал различни награди и отличия. Своите наблюдения и опит в областта на театралното изкуство е описал в 10 книги, някои от които са част от процеса на обучение на младите актьори днес.
Бил е ръководител на Катедрата по театрално  изкуство и заместник-декан на Факултета по Изкуствата на Югозападния университет "Неофит Рилски". 

Докато е студент във ВИТИЗ "Кръстьо Сарафов" е участвал в пет български игрални филма. Първите му актьорски изяви са в пернишкия драматичен театър, а по-късно в театъра в град Хасково, играл е в Народния театър, а също и в Студентския театър, с художествен ръководител Людмил Кирков. Участвал и в повече от 500 спектакли, като изпълнител на художествено слово, реализирани в цялата страна.

Напоследък Златко Павлов споделя с приятелите си във Фейсбук свои поетично-импресионистични размисли за живота и природата,  което му печели много почитатели. Красивите и мъдри размисли Златко Павлов е събрал в книгата си "Звън от песъчинки", която ще бъде представена премиерно на юбилейното честване на 20 юли от 18.30 часа в Читалище "Никола Вапцаров" - Благоевград. 

Снимка





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Панихида в памет на Мария Бонева

Утре /11 март/  от 11 часа в централния пернишки храм "Св. Иван Рилски" ще бъде отслужена панихида в памет на починалата преди дни Мария Бонева. Тя е един от създателите на СДС в Перник и нейната дейност за демократичните промени се помни от привържениците на синята идея. Последно Бонева е работила към дирекция "Архив" в Комисията по досиетата. Поклон..

публикувано на 10.03.25 в 18:42

82 години от спасяване на българските евреи отбелязаха в Дупница

82 години от спасяване на българските евреи бяха отбелязани днес в Дупница.  Да отдадат почит към жертвите на Холокоста, пред паметника на Димитър Икономов в Градската градина, се събраха членове на организация “Шалом, общински служители, граждани. Присъстваха представители на Комисията за защита от дискриминация, депутати, ученици от гимназията по..

публикувано на 10.03.25 в 15:39

Перник ще е домакин на Мача на звездите

Днес ще бъдат пуснати в продажба билетите за Мача на звездите. Възстановеното след 5-годишно прекъсване събитие ще се състои на 23 март от 16 часа в зала „Борис Гюдеров” в Перник. Организаторите приканват зрителите да заемат местата си 30- 40 минути по- рано от обявения час. 12 000 лв. е наградният фонд, като награди ще има и за играчите, и за..

публикувано на 10.03.25 в 14:55

Изборните книжа от 13 общини в Благоевградско са предадени на КС за проверка от вещи лица

Изборните книжа от 154 секции от 13 общини в област Благоевград са предадени на Конституционния съд за проверка от вещи лица. В четири от случаите са констатирани отчетени нулеви резултати в протоколите.  Във връзка с искането на Конституционния съд по жалбите за резултатите от последните парламентарни избори областният управител на Благоевград Георги..

публикувано на 10.03.25 в 12:36

Какво предвижда правителствената отбранителна стратегия?

Конфронтацията на Русия със САЩ и НАТО ще продължи. Русия ще запази своите амбициозни цели за поддържане на военен паритет със западните държави. Това е записано в оценката на средата за сигурност в приета преди дни от кабинета отбранителна стратегия. Стратегията говори е за прилагане мерки за засилване на гражданската подготовка.  Според документа..

публикувано на 10.03.25 в 11:15

Моторист загина пътя Батановци - Ярджиловци

Моторист е загинал на пътя Батановци - Ярджиловци, съобщи регионалният говорител на МВР в Перник Венцислав Алексов.  Тежкото пътнотранспортно произшествие е станало в късния следобед вчера на разклона за село Богдановдол. Ударили са се мотоциклет, управляван от 20- годишен младеж от Радомир и лек автомобил, шофиран от 19-годишен жител на село Драгичево...

публикувано на 10.03.25 в 09:48

Започна полагането на предпазна мрежа на пътя при с. Ябълково

Община Кюстендил започна полагането на около километър предпазна мрежа на пътя при с. Ябълково, където в края на миналата година стана ПТП с коне и загина 18-годишно момиче, а две други нейни връстнички бяха ранени. Екипът работи и почивните дни. Граждани протестираха срещу бездействието на институциите до пътя Кюстендил-ГКПП-Гюешево Поставянето..

публикувано на 10.03.25 в 09:28