„За голяма радост много от техните кметове, които имат много мандати вече виждат, че БСП не е партията, за която са смятали, че трябва да ги представлява. От всичко, което ние правим, се вижда коя е партията, която наистина може да отговори на очакванията на хората и избирателите. Ние сме диалогични и ценим качествата на кадрите, които действително имат потенциал да подпомогнат съответните кметове при взимането на важни решения.“, допълни Цветанов.
По отношение на бъдещата кандидатура за кмет на Благоевград Цветанов посочи, че Атанас Камбитов е постигнал изключително добри резултати през годините и друга кандидатура е немислима.
По време на посещението си, зам.-председателят на ГЕРБ съобщи официално и името на новия общински председател на структурата в Благоевград – Бисер Михайлов.
”Това решение сме го мислили повече от година. Ние искаме да има промяна, която да даде допълнителен импулс. Бисер Михайлов, в качеството си на областен управител показа, че работи много добре с всички кметове и политически формации в региона.“
Цветанов допълни, че няма никакви претенции и възражения относно работата на досегашния общински лидер – Йордан Андонов.
Визитата продължава в цялата област, като най-много работа се очертава в Гоце Делчев, където от месеци няма работеща структура. В заключение, Цветан Цветанов определи работата ГЕРБ в област Благоевград като много добра.
На Общо събрание на съдии и съдебни служители в Районен съд – Благоевград, беше представен годишният отчетен доклад за дейността на правораздавателната институция през 2024 година. Гости на събранието бяха председателят на Окръжен съд-Благоевград съдия Петър Узунов и зам.-председателите на Окръжен съд - Благоевград съдия Лилия Масева и съдия Татяна..
Организаторите на бойкота срещу големите търговски хранителни вериги насрочиха трета протестна акция, която ще се проведе на 27 февруари. Заедно с нея ще бъде обявен и бойкот на банките заради високите банкови такси, обясни Мая Манолова: "Бойкот на банковите такси с искане за налагане от страна на парламента на таван на банковите такси. За миналата..
На среща с бизнеса днес в Кюстендил беше представена Отворената процедура за кандидатстване за "Диверсификация и адаптиране на малки и средни предприятия към икономическия преход". Целта на процедурата е да подкрепи микро- и малките и средни предприятия, включително стартиращите, от т.нар. въглищни райони да се приспособят икономически към прехода към..
Извънредна безплатна автобусна линия, до новия гробищен парк, пуска за Задушница - 22 февруари, Община Кюстендил. В Дупница във връзка с очаквания натоварен трафик и с цел улеснение на гражданите, общината също пуска безплатни автобуси от ж.к. "Бистрица" и завод "Тева" до гробищния парк в Дупница и обратно. На 22 февруари в храмовете на Кюстендил, от..
Община Перник осигурява безплатен транспорт за Голяма задушница в събота до централния гробищен парк и до гробищния парк в кв. „Мошино”, съобщиха от общинския пресцентър. Безплатният транспорт е в улеснение на гражданите и от него може да се възползва всеки, вместо да стои с автомобила си в задръстване или да търси място за паркиране, заявиха от..
Специализираната болница за активно лечение на белодробни болести „Св. Пантелеймон” в Перник обмисля изграждането на паркинг със соларен парк, съобщи управителят д-р Симеон Василев. Това ще позволи да бъдат икономисвани средствата, които се плащат за ел. енергия. Идеята е на мястото на съборена стара постройка с гаражи, която е била полуразрушена и..
С редица тържествени мероприятия в Благоевград ще бъдат отбелязвани 147 години от Освобождението на България. Честванията ще започнат на 3 март от 09.00 часа в двора на храм „Въведение Богородично“ с полагане на цветя пред паметната плоча на майор Иван Павлович Орлински и панихида за загиналите за свободата. Програмата ще продължи в 10.00 часа с..