Характерното за отбора е ,че абсолютно всички негови играчи са от собствената му детско-юношеска школа. Скромният клубен бюджет не позволява привличането на нови попълнения от други отбори. В представителния мъжки отбор са преминали 7 досегашни състезатели на юношеската формация до 19 години плюс двама 18-годишни: Стоил Борисов и Симеон Димитров.
Даниел Димитров се завърна в "Марек" от "Германея"/Сапарева баня/. Иван Иванов напусна дупнишкия отбор и се завърна в родния си "Пирин"/Благоевград/.
Интервю на Иван Близнаков със селекционера Цветан Видински можете да чуете в звуковия файл
Планинските спасители от благоевградския отряд помогнаха на жена, изгубила се в района на връх Исмаилица, над ски център Картала. Сигналът е получен вчера следобед. След няколкочасово издирване, жената е намерена в добро общо здравословно състояние. Малко след залез слънце със съдействието на ски парк Картала е свалена с лифта и транспортирана..
Добромир Милушев от ВМРО е новият кмет на село Поленица общ. Сандански. Той получи близо 50 гласа повече на балотажа срещу кандидата на ПП ГЕРБ Елена Везарова. До балотаж между двамата се стигна, след като миналата неделя Везарова, получи подкрепата на 299 от съселяните си, а Милушев – на 297.
Проект за оптимизиране на уличното осветление в града и десетте съставни села стартира Община Кочериново, пише БНР. Подмяната трябва да приключи до март догодина, но вероятно ще стане и по-рано при създадената организация с фирмата - изпълнител от Перник, каза кметът Светослав Горов. Финансирането е за малко над 1 мил. лева. От тях 914 000 лв. са..
Президентът Румен Радев ще посети днес радомирското село Дрен, където ще участва в отбелязването на 35 години от създаването на Сдружение „SOS Детски селища България“. В рамките на събитието ще бъде проведен шахматен сеанс, по време на който българската състезателка по шахмат Нургюл Салимова ще играе едновременно на 35 дъски. Освен държавния глава в..
От днес започва приемът на петокласници в новата математическа паралелка в ПГ “Христо Ботев” – Дупница. Преподавател по математика ще бъде Антоний Стоянов – бивш директор на Софийската математическа гимназия и носител на “Почетен знак на Община Дупница”. Местата в класа са 26. Петокласниците могат да кандидатстват онлайн чрез платформата на МОН, а..
100 декара засега е засегнатата горска площ при пожара, който пламна снощи на територията на ДГС Струмяни, ЮЗДП. Пожарът е възникнал около 20:00 часа, като веднага са се отзовали горски служители. Към момента на място има 14 горски служители от Струмяни и Сандански, както и пожарникари. Помощ за овладяването на огъня оказва и противопожарния..
Днес отново ще бъде слънчево. Дневните температури ще продължат да се повишават като максималните ще бъдат между 30° и 35°.