08.00 - 11.00 часа
Водещ: Давид Калпачки
Коментар на водещия
Достъпна ли е България за хората с увреждания? – данните на КЗД ще обобщи Петър Кичашки.
Политическият анализатор Христина Тодорова с коментар на събитията от седмицата.
С Младен Шишков, депутат от ПГ на ГЕРБ, ще говорим за промените в Законa за местното самоуправление и местната администрация.
Нов опит: БСП внася трети вот на недоверие – мотивите от Александър Симов, БСП.
За политическите процеси в Европа и референдума в Македония - разговор с Георги Неделчев, Български съюз за директна демокрация
5 октомври: 106 години от освобождението на Горна Джумая и Пиринска Македония – историческите събития припомня Биляна Карадакова от Регионалния исторически музей – Благоевград.
Пряко включване от честванията в Благоевград.
Етноцентър Старата Череша – Фурната с билкова стая, в която запознава гостите с българските билки. Повече за инициативата разказва Борислав Крумов. Рубриката „Минутка за мъдрост“- време да си припомним малките, но важни неща от живота
Световен ден на динята. Как да познаем коя диня е узряла? Съвети на продавачи на пазара в Благоевград. Похапват ли диня благоевградчани? – анкета. "Аз и Ти" – новата песен на певицата Венета Стоилова. Исторически музей – Самоков с голямо дарение. Интервю с директора д-р Веселин Хаджиангелов.
Сервизна информация. Закритият плувен басейн в Благоевград затваря врати за генерален ремонт – Станислав Кимчев, заместник-кмет „Култура, спорт, туризъм“. Гражданска инициатива „Донеси - вземи“ стартира нова годишна кампания „Стотинка в помощ“. Събраните средства ще бъдат дарени на аварийно-спасителни формирования за гасене на..
„Децата и спорта“: Бронзови и сребърни отличия за ЛК „Джордан“ – Благоевград на Държавното лично и отборно първенство по лека атлетика – репортаж. Демонстративен мач между ветераните на Пирин и ЦСКА с благотворителна кауза – репортаж. Специално за „Студио спорт“ говори Димитър Пенев. Нови правила за стопанисване на стадиона в град..
Актуална информация Благоевград ще отбележи 122 години от избухването на Илинденско-Преображенското въстание и 165 години от рождението на първия почетен гражданин на Горна Джумая – Леон Ламуш на 2 август. С подробностите ще ни запознае Станимир Радулов, общественик Радио Благоевград и платформата „Ела си у дома“ започваме съвместна..
Любопитни и исторически факти, свързани с датата 1 август. Хората от втората линия на пожара – разговор с Вили Ангелова, доброволката, която подсигури храната на всички участващи в пожара. Продължава изографисването на храм „Свети Георги“ в град Брезник – разговор с иконописеца Красимир Асенов, който трета година рисува в храма.
Оперативната обстановка около ситуацията в Илинденци ще бъде основен акцент в традиционната рубрика „С огъня шега не бива“. Гост в студиото началник-сектор „Пожарна безопасност и защита на населението“ гл. инспектор Юлиян Петров. Ще продължим темата със заместник-председателя на Сдружение „Дестинация – Сандански“, Георги Кунчев - за..