Качеството на туристическия продукт в България се подобрява. Повече проверки, по-малко нарушения и спад на оплакванията от туристи, отчита Комисията за защита на потребителите. Според председателя на Комисията Димитър Маргаритов, „все по-рядко се среща предоставянето на туристическа услуга в т.нар. некатегоризирани обекти, за разлика от минали години, когато това е било честа практика. Положителното развитие на сектора е свързано с две основни обстоятелства. Първо, желанието на самите търговци да повишат качеството на предоставяната от тях услуга. И второ – бдителността на потребителите, които все по-често сигнализират при проблем” - коментира за Радио Благоевград Димитър Маргаритов. Той открои два от основните проблеми, от които се оплакват най-често потребителите - разочарованието на хората от разминаването между описаното в офертата и обективната реалност, както и от заблудите и нелоялните търговски практики при “ол-инклузив“ пакетите.
Председателят на Комисията за защита на потребителите коментира още, че в туристическите обекти в благоевградска област, също се констатира подобряване качеството на туристическите услуги, като вече почти не се наблюдава липса на категоризация на обектите. „Това върху което трябва още да се поработи е, стриктно и точно да се анонсира в офертите и в рекламите, категоризацията на обекта, за да няма заблуда на потребителите“ - коментира още Димитър Маргаритов.
Подробностите можете да чуете в интервюто на Биляна Славчева с Димитър Маргаритов:
Димитър Маргаритов и Биляна Славчева
Георги Думанов е от 10 години е в туристическия бранш като собственик на хотел в Банско. По думите му, „за съжаление, българските туристи стават все по-малко, за сметка на чуждите и една от причините затова е ниската платежоспособност на българина. Проблемите в бранша идват най-вече от собствениците на апартаменти, които ги дават под наем, без да плащат данъци и по този начин ощетяват лицензираните хотели и къщи за гости“ - коментира за Радио Благоевград Георги Думанов, който уточни, че Банско вече се готви усилено за новия туристически сезон, който се очаква да бъде открит официално, между 10 и 15 декември. (чуйте звуковия файл)
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..
Вълна от съпричастност обедини дупничани. На призива за набиране на средства за лечението на Слави Керкенеков се отзовават екипа доброволци от сдружение "Близо до теб" в Дупница. Кампанията успява да отвори сърцата на стотици негови съграждани. За по-малко от три дни с благотворителната инициатива е събрана сумата от 17 000..
1892 – това е годината на основаването на Народния музей, като един от отделите му е именно Етнографския музей в България. А в ефира на Радио Благоевград –БНР директорът проф.д-р Владимир Пенчев предложи своеобразна екскурзия назад във времето, когато са положени усилията на видни историци, етнолози и етнографи за създаването на сегашния Институт..