Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Атанас Узунов: Месо, масло и мас ни отървават от излишните килограми


Българинът Атанас Узунов за 2 години намали наполовина телесното си тегло – от 140  на 70 кг.  

В основата на неговото впечатляващо лично постижение е  консумацията на естествени мазнини – месо, риба, зеленчуци, масло, мас, дори сланина, за сметка на ограничения прием въглехидрати.

  „Денонощно съм чел книги със специализирана литература на световно признати специалисти в областта на хранителните режими, слушах лекции, ходих на лекции. От всички взех най-ценното, което обединих  и стигнах до моя хранителен режим: високомазнинно хранене и нисковъглехидратно. Високомазнинното е енергията, която тялото чака, нисковъглехидратното е премахването на отровите като захари и тестени изделия“ – сподели в интервю за Радио Благоевград Атанас Узунов. Снимка

Той е амбициран да промени живота си след тежки здравословни проблеми: високо артериално налягане, паник атаки, както той се изразява „букет от болести“, характерни за затлъстяването. Режимът му на хранене се радва на изключителен успех - има 214 хиляди последователи във Фейсбук. На страницата му „Оригинал - отслабвай и бъди здрав с мен - Атанас Узунов“ наши сънародници показват резултатите си – „преди“ и „след“  спазването на режима, някои от които по-слаби с 30 и повече килограма за  година. 

Той отрича фрешовете, защото „те са чаша със захар без полезните фибри“ – категоричен е Узунов,  а  „90 процента от болестите са следствие на храната, която консумираме, както и начина, по който се храним. Живейте животът си качествено, защото е един“ - пожела на слушателите на Радио Благоевград Атанас Узунов.

Атанас Узунов можете да чуете в звуковия файл


Снимка

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Обучават ученици за ИТ кариера в Симитли

Ученици от община Симитли за втора година ще се обучават в извънкласната школа за иновативното обучение за ИТ кариера. „В приема на програмата попадат само десетокласници, като миналогодишните вече са 11 клас и ще продължат тригодишното си обучение за „Приложен програмист“, каза за Радио Благоевград учителят по информатика в СУ „Св. Св...

публикувано на 30.09.24 в 11:02

Петя Петрова: Децата са отражение на обществото ни

Петя Петрова е както майка, така и професионалист с ръководен опит в образователната система на България.  Като човек, преодолял тревожно разстройство, тя пише книгата „Другото лице на паниката“ през 2011 година, за да помогне на други като нея. След задълбочено проучване на различни образователни системи, тя открива, че въвеждането на..

публикувано на 29.09.24 в 17:58

Беседи на пет езика в гостуващата изложба „Fake for Real“- „Истина или лъжа?“

По повод Европейски ден на езиците на 26 септември екипът на Национален етнографски музей организира беседи на пет езика в пътуващата изложба на Дома за европейска история „Fake for Real“-„Истина или лъжа? История на подправянията и фалшификациите“ по проект на Европейския парламент , реализиран от Дома на европейската история в Брюксел ...

публикувано на 26.09.24 в 14:34

Отличното качество на тютюна тази година трябва да получи максимална цена

Тютюнопроизводителите през тази година се радват на добра реколта, но на прага на новата изкупна кампания очакват провеждането и на Консултативен съвет по тютюна, на който ще се поставят актуалните проблеми на бранша.   За втора поредна стопанска година, поради сухото лято, както през  2023 г., и сега през 2024 г., качеството на тютюневата..

публикувано на 26.09.24 в 12:37

Айдън Мустафов: Природата ни е дала лек за всякакви болежки

Природата ни е дала лек за всякакви болежки, ние само трябва да го търсим и да го открием. Това заяви в ефира на Радио Благоевград биотехнологът Айдън Мустафов. Преди дни той изнесе публична лекция в град Гоце Делчев на тема „Лечебната сила на природата срещу хроничните заболявания“. Билките притежават лечебни качества, но не бива да забравяме, че те..

публикувано на 26.09.24 в 10:24

Как географските информационни системи помагат на ученици и преподаватели да изследват света

Преди дни бе даден старт на образователния конкурс „Изучаваме света с ГИС“, организиран по програмата „ГИС в училище“, под патронажа на Министерството на образованието и науката. Конкурсът цели да насърчи преподаватели, ученици и студенти да използват иновативните възможности на Географските информационни системи (ГИС) за създаване на интерактивни..

публикувано на 26.09.24 в 10:01

„Разходка из миналото“ за 115 години на читалището в Разлог

115 години отбелязва Народно читалище - Разлог "15 септември 1909 г." с концерт-спектакъл „Разходка из миналото“. Участват самодейните колективи към читалището. Сценарият е на Велина Кулина. По идея на Иван Мишков. Разказвач е актрисата Жанет Керанова. “Разходка из миналото” съчетава театрално, танцово, музикално и певческо изкуство. „Полъхът..

публикувано на 26.09.24 в 09:46