ВМРО - Сандански проведе факелно шествие по повод 99-годишнината от Ньойския договор. Над 300 активисти и съмишленици на патриотичната организация се включиха в събитието.
Шествието, съпроводено с много трикольори и знамена на ВМРО, премина през цялата главна улица, като символично бяха запалени 99 факли, които да напомнят за най-тежкия и пагубен исторически диктат, наложен от Ньойския договор.
На градския площад слова за историческото събитие произнесоха зам. -редседателите на ВМРО Ангел Джамбазки и Атанас Стоянов, както и председателят на Македонския научен институт доц. Александър Гребенаров.
Гости на събитието бяха представители на клуб “Традиция”, които бяха облечени в комитски униформи и с оръжие от времето на Първата световна война и Ньойския договор.
Сдружение "За достъпна и качествена храна" организира кръгла маса на тема: "Ще остане ли достъпна храната?". Според организаторите на събитието в контекста на икономическите предизвикателства, растящата инфлация и нарастващите разходи за живот, достъпът на българските граждани до качествена и достъпна храна е въпрос от национално значение. Дискусията..
След Консултативния съвет за национална сигурност при президента Румен Радев днес формациите от управляващото мнозинство ще се съберат отново на Съвет за съвместно управление. В него участват представители на партиите от парламентарното мнозинство, подкрепящи правителството. Днес те ще обсъдят бюджета и управленската програма на кабинета.
Пътищата от републиканската мрежа в Благоевградска област са почистени и проходими при зимни условия. Няма регистрирани пътни произшествия заради зимната обстановка. През нощта валежите спряха, а тази сутрин слаб сняг вали само в планините и населените места с голяма надморска височина. В сила остава ограничението за движение на камиони над 12 тона..
Навършват се 152 години от обесването на Апостола на свободата Васил Левски. В цялата страна денят ще бъде отбелязан с редица събития. В Карлово, родният му град, ще се проведе възпоменателна церемония на едноименния площад с участието на представителни формирования. С паметно шествие ще започне церемонията по отбелязване на годишнината в..
В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Повече по количество ще са валежите в Източна България. Снежната покривка ще продължи да се увеличава, най-много в Североизточна България. Днес от запад снеговалежите постепенно ще започнат да спират, а над югозападните райони и..
За осемнадесета поредна година Националният археологически институт с музей, с подкрепата на още 19 музея, организира временна изложба „Българска археология“. Изложбата и каталогът към нея представят най-интересните и впечатляващи открития и проучвания, открити през предходната година. Включени са 32 обекта, илюстриращи развитието на културите в..
ОДМВР-Благоевград издирва Хава Алиаза - на 39 години, и сина ѝ Алим Чолаков Алиаза - на 7 години, и двамата от с. Аврамово, общ. Якоруда. Те са в неизвестност от 10.02.2025 година. Жената е висока 172 см. със слабо телосложение, кафяви очи, дълга кестенява коса, която е прошарена. Детето е с ръст около 110 см., пъстри очи и къса руса коса...