Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сняг вали на територията на цялата Кюстендилска област

По високите части снеговалежът е по-интензивен. Пътните настилки са заснежени и хлъзгави, а по усойните и планински райони - частично заледени. Пътищата от Републиканската пътна мрежа на територията на областта са почистени и проходими при зимни условия. Няма ограничения и затворени пътища в областта. 25 машини почистват и опесъчават основните пътни артерии. Отсечката от автомагистрала „Струма” на територията на областта се почиства приоритетно. Там снегопочистващата фирма използва само сол, заради забраната за опесъчаване на автомагистралите. Приоритетно се почистват и опесъчават направленията Кюстендил-София през Конявската планина, Кюстендил-Дупница, пътищата в Осоговската планина и тези към граничните пунктове „Гюешево“ и „Олтоманци“. Трафикът там се осъществява без проблеми. Повече сняг има по направлението Рила-Рилски манастир, където са изпратени допълнително снегорини. От ОПУ в Кюстендил предупреждават, че при по-обилен снеговалеж отделни участъци ще бъдат затваряни заради по- интензивно почистване.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Глаевн комисар Александър Джартов

Комисар Александър Джартов: Не можем да кажем,че пожарът е овладян

Около  14 часа хеликоптерът на ВВС възобнови гасенето по въздуха, но битката с пожара е изключително тежка. Направените от тежки машини просеки го ограничиха, в посока населените места и  към територията на НП „Пирин“, но това бързо може да се промени, каза  на брифинг главен комисар Александър Джартов, който ръководи действията на огнеборците на..

публикувано на 26.07.25 в 14:16

Голямо количество наркотици са открити и иззети от имот в столицата

Голямо количество наркотици- над 1.5 кг суха зелена тревиста маса и половин бидон с марихуана, са открити и иззети от имот в столицата, ползван от 36-годишния мъж, задържан преди два дни в Трън.  Познатият на полицията столичанин бе задържан на 24 юли на територията на гр. Трън при специализирана полицейска операция, насочена към противодействие на..

публикувано на 26.07.25 в 11:35

21 служители на ГДПБЗН гасят пожар около село Илинденци

За момента няма опасност за населените места.  Сигналът за пожара около село Илинденци, община Струмяни е получен снощи около 20:44 часа. На място веднага са изпратени 3 пожарни автомобила с 8 служители на РДПБЗН-Благоевград и служители Държавното горско стопанство. Към полунощ поради силен вятър  площите на пожара се увеличават и към момента той е..

публикувано на 26.07.25 в 11:33

Военен хеликоптер се включи в гасенето на пожара край Илинденци

Пожарът е активен, има три булдозера, които изграждат просеки около периметъра на пожара, за да може да се ограничи развитието му и да има достъп за пожарните автомобили. Има около 25 човека служители на Горското стопанство, пожарникари от Сандански, Петрич и Разлог. Около 250 - 300 декара е засегната площ. Два от фронтовете са овладени.В момента няма..

публикувано на 26.07.25 в 11:26

Българският патриарх Даниил ще посети дупнишкото село Яхиново

Българският патриарх Даниил ще оглави патриаршеска литургия в с. Яхиново, община Дупница, днес. Българският патриарх и Софийски митрополит ще оглави патриаршеска света литургия и ще отслужи обновление на храма по повод извършения ремонт. Посещението на Българският патриарх Даниил съвпада с датата 26 юли, когато православната църква почита света..

публикувано на 26.07.25 в 08:48

Голям пожар над село Илинденци

Пожарът над село Илинденци продължава да гори и се разраства в Северна посока.До момента са засегнати над 200 декара -борова гора, супи треви и храсти, съобщават от ЮЗДП. Всеки момент хеликоптер ще се включи в гасенето на голям пожар над село Илинденци, община Струмяни, така че да можем в източната част, посока Пирин, да го овладеем. Това каза в ефира на..

публикувано на 26.07.25 в 08:45

Червен код за опасно горещо време

Днес ще бъде слънчево и още по-горещо. В следобедните часове над планинските райони в Западна България, а вечерта и над северозападните райони ще се развива купеста облачност и на изолирани места ще превали и прегърми. Ще духа до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 38° и 43° градуса. В планините ще бъде слънчево. В..

публикувано на 26.07.25 в 08:39