На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград в третата контрола от зимната си подготовка "Пирин" завърши 1:1 с третодивизионния "Сливнишки герой".
Гостите, които са един от добрите отбори в Югозападната лига, до 10-та минута пропуснаха да реализират две изгодни ситуации, които се откриха пред М.Хаджиев и В.Иванов.
Колумбиецът в "Пирин" Хуан Пабло, изведен в 14-та минута очи в очи с вратаря на Сливница Мартин Минев би в тялото му и пропусна. Все пак „орлетата“ откриха резултата в 20-а минута. Тогава с хубав пас австралийското попълнение Кристофър Кюсис намери втурналия се в пеналта Вл.Златинов, който отбеляза красив гол.
Радостта на домакините бе кратка - в 24-а минута, след два поредни пропуска, Мариан Хаджиев изравни за "Сливнишки герой" с отмерен удар от 15-16 метра. Помогна му и подхлъзването в решителния момент на централния защитник на "Пирин" М.Пушкаров.
През второто полувреме Виктор Янев от "Пирин" пропусна да отбележи гол в 55-та минута. В резултат на много направени смени, играта загуби своята привлекателност и острота и резултатът 1:1 се запази.
За "Пирин" добър мач като десен бек направи Ахмед Амедов, играл за последно в "Добруджа".
Заради грип в групата на „орлетата“ не бе включен нападателят Ивайло Михайлов.
Утре преди обяд "Пирин" ще тренира на терена в село Падеж, а в събота от 15 часа на базата в село Рилци ще играе с юношите до 19 години на елитния "Септември"/София/ четвъртата контрола от зимната си подготовка.
С изложба в Градската художествена галерия приключи пленерът по живопис „Живописната технология в съвременното изкуство“, провел се в периода от 8 до 15 юли. Артистичният форум събра утвърдени и млади автори в творчески диалог, посветен на изследването на живописта като изразно средство в съвременното изкуство. Експозицията, представена вчера,..
Кметство село Долно Драглище, Народно читалище „Георги Тончев 1927“ и Община Разлог организират традиционен празник, посветен на Илинденско-Преображенското въстание. Събитието ще се състои на 26 юли (събота) от 19:00 часа на площада в село Долно Драглище. Празникът ще започне с тържествен ритуал по поднасяне на венци и цветя пред паметника „Април..
40 декара сухи треви и храсти горят на Балановски рид край Дупница. Огънят е тръгнал в късния следобяд вчера от местността Караболюка. До полунощ е обхванал Балановски рид и е стигнал до землището на село Блажиево. Според полицията пожарът е причинен от човешка небрежност. В момента има активни огнища около новата сепарираща и компостираща..
Правителството ще одобри на заседанието си днес проектозакон за водоснабдяването и канализацията. Документът е разработен на основата на предходен законопроект от 2020 година, но е актуализиран, за да отговори на изискванията, разписани в Националния план за възстановяване и устойчивост. Новият закон има за цел да уреди обществените отношения с ВиК..
Депутатите решават дали толкамерите ще могат да засичат движение в аварийните ленти и превишаване на средната скорост. Преди това ще гласуват за прекратяване на правомощията на един от членовете на Комисията за публичен надзор над регистрираните одитори. Прекратяването на правомощията на Радослав Йорданов като член на Комисията за публичен надзор над..
Продължава гасенето на пожара в Рила Все още не е локализиран пожарът в Рила планина. Огънят е овладян, но все още има горящи зони, които не са потушени. Вчера пожарът се е развил до около 800 дка площ, разказа директорът на противопожарната служба в град Рила главен инспектор Стефан Тахтаджийски. Той посочи, че около 200 дка от огъня са в иглолистна..
През нощта, когато нямаше хора на пожара, заради тяхната безопастност, огънят се е развил до около 800 дка площ, разказа директорът на противопожарната служба в град Рилаглавен инспектор Стефан Тахтаджийски, на слизане от планината тази вечер.Той посочи, че около 200 дка от огъня са в иглолистна гора, а останалите площи са сухи треви. Благодарение на..