„514 хиляди лева са средствата, с които община Благоевград трябва да изгради пет интелигентни системи за управление на водите. Едната от тях е в Парк Бачиново, две са в ЖК „Запад“ и две в ЖК „Струмско“ - коментира на пресконференцията Зорница Кралева, зам.-кмет по европейските проекти в община Благоевград.
„Това е само първата стъпка към по-ползотворно съвместно сътрудничество, която ни дава основание да реализираме нови бъдещи проекти за много повече средства“ - категоричен бе кметът на община Благоевград Атанас Камбитов.
„Смятам, че този вид взаимоотношение правят по-силна връзката между двата народа“ - заяви на срещата и кметът на община Драма Христолоулос Мамсакос.
„Името на град Драма произлиза от гръцкото наименование на водата, което още веднъж показва, че особено в този момент, когато има климатични промени, е много важно в един град водните ресурси да се управляват разумно и интелигентно“ - коментира Димитрас Карампатзакис, общински съветник в община Драма, който презентира ползите от дейностите до момента.
„За нас е много важно да се научим да управляваме водата правилно, за да напояваме тревните площи“ - обясни на срещата Мариос Астериос, представител на община Павло Мела, която също участва в проекта от гръцка страна.
Подробностите можете да чуете в репортажа на Биляна Славчева в звуковия файл, а повече снимки можете да видите в галериятаОбщина Перник ще изразходва част от събраните собствени средства от обезпеченията и отчисленията, изисквани при депонирането на отпадъци за регионалното депо за закупуването на нов специализиран автомобил за машинно метене и миене на улиците в града. Това се налага заради увеличеното запрашаване в резултат на големия обем строително- монтажни дейности..
Община Благоевград приключи работата по проект „Техническа помощ за инвестиции в Зоологическата градина“, финансиран безвъзмездно на стойност 199 000 лева по Програма „Околна среда“. С това местната администрация изготви цялостна стратегия за развитие на любимото място на поколения благоевградчани, както и необходимите технически документи за търсене..
Благоевград е домакин на бизнес форум, организиран от Британско-българската търговска камара. Инициативата се провежда с подкрепата на Британското посолство. Конференцията е насочена към местните бизнеси. Целта е по време на събитието да бъдат представени възможности за разширяване на дейността на компаниите на британския пазар, заявиха..
В Благоевград предстои изграждането на нов Младежки център, който ще предоставя възможности за личностно развитие, социална ангажираност и развиване на лидерски и творчески умения у младите хора. Проектът бе официално представен днес на пресконференция в общината. Събитието имаше за цел да информира обществеността за основните аспекти на..
Нови кошове за кучешки отпадъци са монтирани в ключови зони на град Сандански.Те са снабдени със специални биоразградими торбички за събиране на отпадъците, което улеснява стопаните и насърчава спазването на чистотата. Новите кошове са стъпка към подобряване на хигиената и повишаване на отговорността на собствениците на домашни любимци. Важно е всеки..
Съдиите и съдебните служители от Районен съд – Дупница се включиха за втора поредна година в инициативата на Младежкия червен кръст „Мартеница с кауза“. Дарителската кампания е за деца в неравностойно положение. Със събраните средства ще се организират дейности за осмисляне на свободното време през лятната ваканция на деца в риск...
Започна кампанията по събиране на местните данъци и такса битови отпадъци за 2025 г. в община Благоевград. Срокът, в който може да се ползва 5% отстъпка за данък върху недвижимите имоти, такса за битови отпадъци и данък върху превозните средства, е 30 април 2025 г., при условие, че дотогава е внесена наведнъж цялата дължима сума. Данък..