Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Първокласници от Осмо СУ „Арсени Костенцев“ в Благоевград рисуваха с три различни техники


Първокласници от Осмо СУ „Арсени Костенцев“ в Благоевград рисуваха с 3 различни техники в час по изобразително изкуство – графика, живопис и приложно изкуство.  Идеята е на учителката по изобразително изкуство Димитрина Гошева, която е и художник-мозайкист. Желанието и бе да провокира интересът на малчуганите към тези техники, да развива тяхната креативност,  макар че урокът не е част от учебната им програма. 

Димитрина Гошева

„Когато в началото на часа им покажа една готова работа, за да видят как ще изглежда накрая задачата им, те се стараят да дадат всичко от себе си, за да го постигнат. Първоначално задачата им изглежда сложна, но когато демонстрирам пред тях начина на изработване, те виждат, че не е сложно и работят с интерес“ – заяви за Радио Благоевград Димитрина Гошева.

Снимка

Радващ е фактът, че първокласниците имат усет за естетика, в този тип часове формират в себе си качества като увереност и постоянство, развиват умения да се концентрират върху задачата.

Часът завърши със своеобразна изложба от  творбите, които създадоха първокласниците.

Снимка

Репортаж на Лалка Радкова можете да чуете в звуковия файл, снимки - да видите в галерията, а кратко видео - тук - > 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Трудова заетост за хората над 50 години

Премълчаван проблем, но съществуващ, е възрастовата дискриминация при наемане на работа. Това показва опитът на експертите, работещи в агенции за подбор на персонала. Често бизнесът предпочита млади кадри и някак уклончиво пренебрегва кандидатстващите за дадената позиция, ако те са над 50-годишна възраст.  „Но делът на хората на..

публикувано на 30.09.24 в 13:59

Обучават ученици за ИТ кариера в Симитли

Ученици от община Симитли за втора година ще се обучават в извънкласната школа за иновативното обучение за ИТ кариера. „В приема на програмата попадат само десетокласници, като миналогодишните вече са 11 клас и ще продължат тригодишното си обучение за „Приложен програмист“, каза за Радио Благоевград учителят по информатика в СУ „Св. Св...

публикувано на 30.09.24 в 11:02

Петя Петрова: Децата са отражение на обществото ни

Петя Петрова е както майка, така и професионалист с ръководен опит в образователната система на България.  Като човек, преодолял тревожно разстройство, тя пише книгата „Другото лице на паниката“ през 2011 година, за да помогне на други като нея. След задълбочено проучване на различни образователни системи, тя открива, че въвеждането на..

публикувано на 29.09.24 в 17:58

Беседи на пет езика в гостуващата изложба „Fake for Real“- „Истина или лъжа?“

По повод Европейски ден на езиците на 26 септември екипът на Национален етнографски музей организира беседи на пет езика в пътуващата изложба на Дома за европейска история „Fake for Real“-„Истина или лъжа? История на подправянията и фалшификациите“ по проект на Европейския парламент , реализиран от Дома на европейската история в Брюксел ...

публикувано на 26.09.24 в 14:34

Отличното качество на тютюна тази година трябва да получи максимална цена

Тютюнопроизводителите през тази година се радват на добра реколта, но на прага на новата изкупна кампания очакват провеждането и на Консултативен съвет по тютюна, на който ще се поставят актуалните проблеми на бранша.   За втора поредна стопанска година, поради сухото лято, както през  2023 г., и сега през 2024 г., качеството на тютюневата..

публикувано на 26.09.24 в 12:37

Айдън Мустафов: Природата ни е дала лек за всякакви болежки

Природата ни е дала лек за всякакви болежки, ние само трябва да го търсим и да го открием. Това заяви в ефира на Радио Благоевград биотехнологът Айдън Мустафов. Преди дни той изнесе публична лекция в град Гоце Делчев на тема „Лечебната сила на природата срещу хроничните заболявания“. Билките притежават лечебни качества, но не бива да забравяме, че те..

публикувано на 26.09.24 в 10:24

Как географските информационни системи помагат на ученици и преподаватели да изследват света

Преди дни бе даден старт на образователния конкурс „Изучаваме света с ГИС“, организиран по програмата „ГИС в училище“, под патронажа на Министерството на образованието и науката. Конкурсът цели да насърчи преподаватели, ученици и студенти да използват иновативните възможности на Географските информационни системи (ГИС) за създаване на интерактивни..

публикувано на 26.09.24 в 10:01