Пред приключване е ремонтът в училището в пернишкото село Ярджиловци, съобщиха от пресцентъра на община Перник. След като миналата година частично е ремонтиран покривът, това лято са изградени и вътрешни тоалетни. Санитарните възли са разположени на първия етаж в сградата и са изцяло готови. Тоалетните помещения са оборудвани, монтирани са още два умивалника и бойлер за топла вода. Приключва ремонтът на канализацията и предстои обновяване и освежаване на коридорите. Днес зам.-кметът на Перник Севделина Ковачева е инспектирала работата на строителите.
Училището в Ярджиловци е едно от най-старите в региона. То е създадено през 1842 година. Днес в него се обучават 30 деца от първи до седми клас. Учебното заведение разполага с добра база и съвременни условия за обучение. Сградата се отоплява на локално парно, има интернет, предстои да бъде обособена и коферентна зала.
Днес ще бъде предимно слънчево. След обяд над планинските райони на Западна България ще се развива купеста облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°.
Пожар е избухнал този следобед в местността Трънски обор по пътя за село Глоговица. Да потушат огъня са изпратени пожарен автомобил от Брезник и водоноски. На място има и хора, които помагат на екипите. От общината в Трън предупредиха, ако някой реши да се включи в гасенето да бъде подготвен, а носи лопати и тупалки и маска.
От около месец чешмите по къщите не текат. Имало е цистерна, която преди повече от две седмици е изтеглена. Малцината , останали в селото бедстват. Вода има, а ние сме жадни, казаха местните. За домакински нужди и за да се изкъпят обикалят околните села. От "ВиК" в Брезник им отговаряли, че не са приоритет. „От 4-5 години нямаме вода. Избива..
Деца и възрастни издигнаха плакати “Страх ни е от пожари”, “Искаме чист въздух” и “Г-н Ковачки, елате да подишате”. Поводът са последните два пожара в топлоцентралата, чиито последствия хората все още търпят. Те твърдят, че са горели не само бали със слама, но и пластмаси и други отпадъци, а миризмата от тях се усеща и до момента. Дворовете в селото са..
Благоевградската общественост отбеляза 122 години от избухването на Илинденско-Преображенското въстание и 165 години от рождението на първия почетен гражданин на Горна Джумая – Леон Ламуш. Честванията започнаха с панихида в памет на героите, загинали за вярата и свободата на България, и полагане на цветя на мемориала „Делчев род“ в двора на църквата..
Движението при км 24 на път II-62 Кюстендил-Дупница временно е в една лента заради обгорял автомобил, съобщиха за БТА от МВР. По техни данни автомобилът е с чужда регистрация и няма информация за ранени и загинали. От Агенция "Пътна инфраструктура" също информираха, че движението при км 24 на път II-62 Кюстендил-Дупница (местността Черна нива) е..
Временно движението при км 55 на път II-62 Дупница - Сапарева баня ще е в една лента , поради ПТП. Трафикът се регулира от "Пътна полиция".