Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Гърмен започна работа с ново ръководство


С тържествена клетва в читалище „Искра 1924“ започна първата сесия на новоизбрания кмет на Община Гърмен Феим Иса, новите общински съветници и кметовете на населени места.

Заседанието беше открито от областния управител Бисер Михайлов с думите: „Сигурен съм, че няма да пожалите сили дадените от вас обещания да бъдат изпълнени. Успешен и спокоен мандат. Бъдете здрави и спазвайте закона за местното самоуправление, за да продължи Община Гърмен своето развитие.“ 

 Председателят на ОИК – Гърмен Катя Кардашева връчи удостоверенията на новоизбраните кмет на Общината, общински съветници и кметове на населени места. Първото заседание бе водено от най-възрастния общински съветник от ПП „Ние, гражданите“ Ахмед Башев. 

Досегашният кмет Минка Капитанова връчи на новия Феим Иса символа на общината – огърлица, с посланието да я пази и да надгражда всичко, което е направено до момента. „Огромно благодаря на всички за доверието. Всичко, което сме поели като ангажимет, ще бъде изпълнено“, каза новоизбраният кмет след положената клетва. 


 За председател на Общинския съвет с пълно единодушие 17 от 17 „за“ бе избран Денислав Шенгов от местна коалиция ГЕРБ (Български земеделски съюз). 

Разпределението на съветническите места в местния парламент е следното: петима от ДПС, четирима от местна коалиция ГЕРБ (Български земеделски съюз), трима от ПП СДС, по двама от партия „Зелените“ и коалиция „Ние, гражданите“ и един от ПП „Български демократичен център“. 

Феим Иса от Движението за права и свободи получи 61,66 % доверие на втори тур на местните избори срещу 37,20 % за досегашния кмет Минка Капитанова.


Още снимки можете да видите в "галерията", в звуковия файл – да чуете репортаж на Елеонора Тахова, а кратко видео – тук – > 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Планина без бариери за децата и младежите в неравностойно положение

Планината е за всички – без бариери. Това е на само призив, а дългогодишна мисия за Гергана Дойчинова и екипа на „Ела и ти“. След дарителска кампания бяха събрани нужните средства за закупуването на три специализирани колички.  С тях деца и младежи с увреждания, както и трудноподвижни хора, могат да стигнат до планинските върхове, разбира се, с..

публикувано на 18.07.25 в 14:51
Анелия Никова

Новият живот и родилната помощ

След протеста и контрапротеста заради сигнала на родилка за агресия в Майчин дом на дневен ред излезе наболял за обществото проблем за етиката между пациенти и медицински специалисти, като този случай отвори полюсни позиции и още въпросителни. Акушерството е трудна и отговорна, но същевременно и благородна професия, изискваща търпение и..

публикувано на 18.07.25 в 14:22

Пикник артистик: Време за вдъхновение и културен куиз под открито небе

Бретонски палачинки, кроасани, лавандулова лимонада и френски сирена, поднесени сред уютния и пъстър колорит на благоевградското село Рилци. Този културен мост между българската и френската култура подариха на благоевградската публика Маргарита Георгиева, заместник-председател на Алианс франсез, и Елена Арнаудова. С подкрепата на Община Благоевград те..

публикувано на 18.07.25 в 10:58

Горещниците и Илинден - народните поверия и обичаи

Дните 15, 16 и 17 юли са известни в българския народен календар като Горещници. Тези три дни са свързани с почитание към огъня. Вярвало се, че който работи през тези дни, то снопите му на нивата се запалвали сами, защото огънят слизал от небето. Считали, че който не празнувал Горещниците, къщата му изгаряла. Тези дни се съблюдавали..

публикувано на 18.07.25 в 08:56

Новите сортове тютюн се адаптират успешно в българските условия

Припомняме, че през пролетта на тази година една от най-големите световни тютюневи компании стартира пилотен проект у нас, осъществяван от Национална асоциация на тютюнопроизводителите (НАТ-2010) и компанията за преработка на суров тютюн Сокотаб. Проектът включва експерименталното изпитване на три нови за България сортове едролистен тютюн, като..

публикувано на 17.07.25 в 11:58

„Ваканция в музея“ организират в Брезник

За поредна година Общинският исторически музей в Брезник, съвместно с Центъра за работа с деца в града, организират инициативата „Ваканция в музея“. Целта е децата да се забавляват, участвайки в различни дейности като рисуване, тъкане, изработване на глинени съдове и на традиционни местни печива. Идеята е по този начин малчуганите да добиват..

публикувано на 17.07.25 в 11:25

Етика в родилната зала

През изминалите дни една публикация на майка в социалните мрежи разбуни духовете и раздели обществото. Наскоро родила жена сподели в личния си профил във Фейсбук, че е получила грубо отношение и дори физическа агресия от лекарския екип, който е бил отговорен по време на раждането и. Последваха протести в защита на лекаря, както и контрапротест в..

публикувано на 17.07.25 в 10:46