Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Филм за Апостола ще бъде представен в музея в Гоце Делчев

Филм за Апостола ще бъде представен в музея в Гоце Делчев седмица преди отбелязването на 147 години от обесването на Васил Левски.

Общинският историческия музей в Гоце Делчев предоставя зала и организира прожекции на филма „ЛЪВСКИЙ: Европеец в Българско“. Филмът е собственост на Общинския исторически музей. Автор на филма е младият режисьор Искрен Красимиров, който има зад гърба си няколко филма, посветени на живота и делото на велики българи. 

В ролята на Васил Левски ще се превъплъти актьорът Симеон Владов. Жителите и гостите на Гоце Делчев ще могат да гледат прожекциите на филма за Апостола след предварително записване на телефон 0885 47 33 55. Филмът се прожектира през цялата седмица преди отбелязването на 147-та годишнина от гибелта на Левски, както и на самия ден, 19 февруари. 

За възрастни таксата е 2 лева, а за ученици и пенсионери – 1 лев. Прожекциите са безплатни за колективни записвания от учебните заведения и други образователни институции.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Десетокласници от Брезник засадиха в района на село Гоз фиданки черен бор

Залесителната акция бе по повод Седмицата на гората.  Събитието се организира от Регионална дирекция по горите - Кюстендил в партньорство с Държавно горско стопанство - Брезник и Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". Освен че засадиха 40 двугодишни фиданки черен бор, учениците се запознаха с оборудването на противопожарните..

публикувано на 07.04.25 в 19:22

Нови сметосъбиращи съдове за над 3,5 милиона лева в Благоевград

С 34 800 нови сметосъбиращи съдове Община Благоевград ще подобри управлението на отпадъците и ще създаде предпоставки за по-активно разделно изхвърляне. Обявената обществена поръчка, на стойност 3 499 950,00 лева без ДДС, ще позволи амортизираните съдове да бъдат заменени с нови и ще осигури по-добро обслужване както в града, така и малките..

публикувано на 07.04.25 в 16:03

Премиерът Желязков свиква съвещание на тема пътна безопасност

Министър-председателят Росен Желязков свиква съвещание на тема пътна безопасност и борба срещу войната по пътищата, пише БНР. Съвещанието ще се състои във вторник, 8 април, в Министерския съвет и в него ще участват министри, представители на ресорни ведомства и на неправителствения сектор. Ще бъдат обсъдени дейностите по осигуряване на пътната..

публикувано на 07.04.25 в 14:31

Инж. Иван Ризов е лесовъд на годината

Заместник-директорът на ДГС "Катунци" към Югозападното държавно предприятие инж. Иван Ризов е лесовъд на годината.  Наградата му беше връчена от заместник-министър Стоян Тошев. Иван Ризов е роден на 10.05.1988 г. Завършва ЛТУ и СУ като има две магистратури - за инженер по горско стопанство и по екомениджмънт. Започва кариерата си през 2012..

публикувано на 07.04.25 в 14:01

Осиновиха 1389 кучета за 4 години от общинския приют в Перник

1389 кучета са осиновени от общинския приют в Перник за периода от 2020 до 2024 година, съобщиха от пресцентъра на община Перник. От началото на тази година нов дом са намерили още 47 кучета, а рекордът е от 2021-ва, когато осиновените кучета са били 422. Осиновяването от общинския приют в Перник е напълно безплатно. Всички животни, които се предлагат..

публикувано на 07.04.25 в 13:44

Румен Радев: Войната по пътищата е породена от безхаберие и чувство за безнаказаност

Войната по пътищата е породена от безхаберие и чувство за безнаказаност, заяви президентът Румен Радев, пише БНР. Той изказа съболезнованията си към семейството на загиналата на пътя Сияна: "България отново е почернена и, за съжаление, и деца падат вече жертви по пътищата поради една важна причина – според мен това е безхаберие, породено от..

публикувано на 07.04.25 в 13:39

Над 200 участници събра фестивалът “Планински перли" в Банско

Над 200 участници от различни краища на страната се включиха в петото издание на Международния арт-фестивал “Планински перли”. Форумът се провежда за пореден път в НЧ „Никола Вапцаров-1894“ в партньорство с Община Банско и дава сцена за изява на малки и големи, предоставя възможности за обмен на ценен опит и културни впечатления. На фестивала..

публикувано на 07.04.25 в 12:42