В България нараства броят на потребителите, които разчитат на услугите на мобилните оператори.
Всеки договор, който подписва всеки потребител, е с указан срок. Той е една или две години. В договора са посочени условията за ползване на услугите, както и цената. След изтичането на договорите голяма част от представителите на мобилните оператори в офисите на фирмата често заявяват, че подписаният договор е по промоционални цени, които отдавна не са в сила. Затова по традиция те посочват по-висока цена на услугите в новия договор. Тук се нарушава член 229 от Закона за електронните услуги, тъй като клиентът спокойно може да подпише договор при абсолютно същите условия, както и в стария договор. От промяната печели мобилният оператор.
Друго нарушение е това, че клиентът няма възможност при подписване на договор да прочете ведната писмения вариант преди да го подпише. Той се подписва под договор, който вижда само представителят на мобилния оператор на монитора на компютъра.
Експертите препоръчват да не се бърза с подписването на договора преди той внимателно да е прочетен. Още повече има и двуседмичен срок, в който клиентът може да се откаже от подписания вече договор. Това заяви в интервю за Радио Благоевград Богомил Николов – изпълнителен директор на Асоциация „Активни потребители“.
Чуйте разговора на Иван Лазов и анкетите на Бойка Браткова и Лина Пъргова от Разлог:
БСП участва в управлението, с фокус върху конкретни политики, а не заради разпределението на постове. Това заяви в предаването "Събития и личности" Кристиан Вигенин, зам.-председател на БСП и член на ЕП. Той подчерта, че предстоящият бюджет и законодателната програма на правителството трябва да отразяват приоритетите на социалистите, сред които са..
Фискалната политика на новото правителство, коалиционните договорки и политическото противопоставяне в Народното събрание – тези теми бяха във фокуса на разговора с бившия депутат от "Продължаваме промяната – Демократична България" Димитър Найденов. Според него, ГЕРБ умишлено саботира приемането на България в еврозоната, като насочва..
За разлика от Григорианския календар, съблюдаван в повечето части на света, китайският е базиран върху движенията на Луната. Подобно на западния зодиак, китайският е разделен на 12 цикъла, всеки от които с продължителност една година, вместо един месец. Началото на китайската Нова година обикновено се пада между 21 януари и 20 февруари. През 2025..
Продължава дарителската кампания за набирането на средства за възстановяване на сградата на читалището в радомирското село Извор. Това увери в ефира на Радио Благоевград Димитрина Мирчева, секретар и един от инициаторите за запазване на културния институт. Години наред мечтите на жителите на Извор са били свързани да бъде възстановен..
8 528 са тютюнопроизводителите, които ще получат подпомагане по Схемата „Преходна национална помощ за тютюн“, за кампания 2024 г. Заявените количества са общо 17 168 092 кг. От тях 7 272 производители са заявили 8 543 183 кг. „Басми“, 731 производители - 871 452 кг. „Каба-Кулак“, 455 производители - 1 975 847 кг. „Бърлей“ и 70 производители - 5..
„В Германия се живее спокойно и добре, цените на храните са почти като в България, но данъците са доста по-високи“. Такива са впечатленията на нашия редовен слушател Сашо Симеонов, който през лятото живее в родното си село Бабинска река, в община Бобов дол, а зимата пребивава при свои близки в Берлин, Германия. Специално за рубриката..
В Сърбия в момента текат процеси, които може да повлияят на ситуацията на Балканите. Поводът за тези протести, от българска гледна точка, е прозаичен – корупцията по всички етажи на властта. Но опозицията в Сърбия използва тази нещастна кончина на хората в Нови Сад, за да се опита отново да промени ситуацията в страната и ако може да свали президента..