Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стартира дарителска кампания за МБАЛ Благоевград – „За да ни има“

От днес в Благоевград стартира дарителска кампания през платформата HelpKarma "За да ни има", а целта е със събраните средства да бъдат закупени 10 животоспасяващи респираторни апарата. В кампанията може да се включи всеки, а инициаторите се надяват необходимата сума да бъде факт възможно най-скоро.

"Ситуацията в страната наложи инициирането й. Много хора искат да дарят, но не знаят как. Разговарях с директора на благоевградската болница д-р Митев и предстои да закупим 10 броя респираторни апарата, които ще са мобилни. Изборът падна върху тях, защото доставката ще бъде по-кратка, а и са по-евтини, което ще позволи да закупим по-голям брой, а именно десет. Другата оферта беше за стационарни апарати на двойно по-висока цена. По думите на д-р Митев и двата вършат работа, затова избрахме по-бюджетния вариант. Свързахме се с фирмата, която ще ги достави и в момента пътувам към София за сключване на договора. Апаратурата трябва да бъде доставена в рамките на четири седмици. Кампанията тръгна добре, провел съм много разговори с представители на бизнеса, които ще дарят." – каза в интервю за Радио Благоевград Стоян Реджов от организаторите.

Сумата за закупуване на респираторите е около 280 000 лева.

"Фирмата-доставчик прояви разбиране, че няма как ние да платим авансово и направихме договор, който ще бъде необвързващ в срокове за авансово плащане" – каза още Стоян Реджов.
(Цялото интервю чуйте в звуковия файл...)
Своето дарение можете да направите чрез следния линк: https://bg.helpkarma.com/campaign/za-da-ni-ima-1185







БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Мая Падарева

Белица се подготвя за пъстроцветен двоен празник

На 21 септември в Белица ще се проведе VIII –то издание на празника на общината под надслов: „С любов и вяра в общите ценности“. Тогава ще бъдат отбелязани тържествено и 140 години от основаването на Читалище „Георги Тодоров 1885“ – история, която вдъхновява бъдещето и проправя "Път през поколенията". Подготвени са множество събития, които..

публикувано на 18.09.25 в 14:14

Проверявайте брокерските агенции, с които ще работите

Брокерската професия се гради на доверие и затова е важно брокерът да бъде емпатичен, както към клиентите, така и към колегите си. В този контекст нашите усилия са насочени към създаване на устойчива бизнес среда, но без да имаме ясни правила, прозрачност и предвидимост, няма как да се изгради това доверие. Това заяви в ефира на Радио Благоевград Вяра..

публикувано на 18.09.25 в 12:18

В речта на Урсула фон дер Лайен проличава стремежът на ЕС да запази единството си

Речта на  Урсула фон дер Лай е н  представлява вид институционален механизъм за политическото управление ,  чрез който предс едателят  на Е К,  да кажем ,  отчита напредъка и очертава полити ческия дневен ред  пред Е вропейския парламент. Това е първата такава реч от втория мандат на Усрула фон дер Лайен. Относно това кои са ключовите..

публикувано на 17.09.25 в 13:56
Любомира Димитрова

Любомира Димитрова, психотерапевт: Изживейте емоциите си в първия учебен ден!

“Моят съвет към учители, ученици и техните близки, е да изживеят емоциите си в първия учебен ден, независимо дали са само положителни или има и известна доза притеснение. По-добре е не да им противодействаме, а да ги пуснем на воля, да живеем тук и сега, на момента ” – това посъветва от ефира на Радио Благоевград психотерапевтът Любомира..

публикувано на 15.09.25 в 16:06

9 месеца без пари от държавата за завършване на разкопаните улици в Благоевград

Улици като след бомбардировки. Така изглежда голяма част от така нареченото „каре над операта“ в Благоевград. Кал, прах и изцяло липсваща инфраструктура затруднява живота на стотици граждани, които вече са на ръба и краят на ремонта не се вижда. Улиците там са напълно разкопани, а общината чака пари от държавата, за да плати на чакащите..

публикувано на 12.09.25 в 16:00

Изложба показва средновековните графити в църквата „Св. Георги“ в Кюстендил

Кюстендил отбелязва Европейските дни на наследството с изложба „Средновековни графити от църквата „Свети Георги“. Неин автор е Явор Митов, който внимателно изследва надписите в средновековния храм. „Тази изложба е резултат от дълго изследване на графитите, които се намират в тази старинна църква. Самият храм, по своята архитектура и стенописи, е..

публикувано на 12.09.25 в 11:39
Любомир Аламанов

Нов индекс ще измерва общественото напрежение в България

От октомври българското общество ще разполага с нов инструмент за измерване на социалното недоволство – Индекс за обществено напрежение. Той ще се публикува на всеки три месеца и ще показва тенденциите за предходното тримесечие, като първото издание ще обхване периода юли–септември 2025 г. Индексът се разработва от Центъра за анализи и кризисни..

публикувано на 09.09.25 в 11:27