Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Режисьорът-астролог Стилиян Иванов – за филмите и планетите

  Вчера, във фейсбук платформата „Те са“, се състоя премиерата на последния документален филм на Стилиян Иванов. В него режисьорът ни среща с обичаната Йорданка Христова. Предишната  му лента – „Животът като епидемия“ – за кратко време събра рекорден брой гледания.

  „Ние ще продължим да вдъхваме кураж и надежда на хората, че въпреки всичко животът продължава. Но трябва да знаем, че всяко нещо има своята цена и когато плащаме цената за нещо, в последствие трябва да държим отговорни тези, които са ни накарали да платим повече, отколкото другите плащат за същото нещо.“ – каза за Радио Благоевград творецът-астролог и допълни: “От гледна точка на астрологията, изпитанията тепърва предстоят. На никого няма да му бъде спестена персоналната отговорност за това, което се случва. Астрологията не стимулира бездействието, още по-малко – липсата на мисъл. Тя стимулира активен живот, в който човек преодолявайки различни препятствия изучава себе си, но с огромна отговорност към средата, която го заобикаля.“

  Интервюто на Райна Ванчева със Стилиян Иванов може да чуете в звуковия файл:





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Група „Юпитер 7“ с нов хит

„Няма смисъл“ – песен създадена преди няколко години, но чак сега идва моментът тя да бъде представена пред публика. „Написахме го заедно с баща ми Краси Куртев (от "Акага"). Знаете, той имаше такъв възглед – да гледаме по-леко на живота", каза в ефира на Радио Благоевград Нео Куртев. Това е техният трети сингъл след "Как искам" и..

публикувано на 10.08.25 в 09:00

Увеличиха се разходите за въвеждане на еврото в аптеките

Семейните аптеки в България посрещат поредно предизвикателство във връзка с прехода към еврото. Процесът изисква допълнителни разходи за софтуерни актуализации, етикети и техническа поддръжка – разходи, които не се регулират от държавата. „Искаме да сме коректни и да сме в услуга на законодателните органи, да спазим изискванията, но има..

публикувано на 08.08.25 в 14:25

Откриват „Парк Слатино“, изграден с труд и средства на жителите на селото

Нова придобивка ще радва жителите на село Слатино, община Бобошево. Утре от 10,30 часа официално ще бъде открит "Парк Слатино". “Зеленият парк e изграден изцяло с доброволния труд на жителите на селото, а парите идват от дарители”, обясни Весела Стоянова. Идеята дошла заради безопасността на децата, които нямало къде да играят. С помощта на..

публикувано на 08.08.25 в 13:50

Лозарите в Илинденци оптимисти за реколтата след падналия дъжд

Сравнително добра гроздова реколта очакват винопроизводителите от Югозапада, въпреки сушата. Стопани отчитат и наличието на значително по-малко болести този година заради високите температури, които не позволяват развитието на гъбични заболявания, от които най-много страдат растенията. „Няма много изгорели масиви в село Илинденци след..

публикувано на 07.08.25 в 11:50

С мисия за опазване на българското културно наследство

Националният етнографски музей е част от една по-голяма институция, а именно Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН. Историята ни отвежда далече във времето назад, преди повече от едно столетие, в началото на 19 век, когато е създаден Народният музей в България с три отдела – етнографски, нумизматичен и..

публикувано на 07.08.25 в 09:21

Беглика Фест се завръща

След двегодишно прекъсване фестивалът “Беглика ” се завръща за 15-то си издание. Тази година организаторите поставят като основен фокус възстановяването на хармонията и баланса в семейството. Затова в богатата на събития и участници програма акцент е форумът „Солария“, в който млади родители ще представят идеи за развитието..

публикувано на 06.08.25 в 17:30

Кампания в помощ на хората от селата в Трънско

Тече акцията, организирана от дупнишкото сдружение „Близо до теб“, за  набиране на средства в помощ на хората от селата в Трънско, останали без домове след опустошителния пожар. Селата Рани луг, Слишовци и Насалевци  бяха изпепелени, а десетки хора загубиха напълно къщите си, градени цял живот. В знак на съпричастност и подкрепа екипът на..

публикувано на 06.08.25 в 17:16