Българската асоциация за алтернативен туризъм предлага обучение на млади предприемачи от 18 до 35 години с отношение към природата, културата и хората.
„Идеята ни е, в това време на изолация, да призовем хората, които имат желание да се занимават с туризъм, но до момента поради една или друга причина се отлагали това занимание, да се включат в нашата инициатива. Ние ще им помогнем заедно с нашите ментори, които са добри да мотивират хората да развиват своите идеи, които се занимават с бизнес и предприемачество, които вече се занимават в посока отговорен и приключенски туризъм“ обясни за Радио Благоевград Елеонора Йосифова, председател на БААТ.
Екипът на асоциацията желае да отвори нови хоризонти и да предложи удачни варианти за бизнес реализация на младите хора, които към момента нямат ангажименти.
„Младите да се досетят, че не само АйТи е посоката, която е модерна в момента, но има място за тях в туризма, в селското стопанство. Могат да станат планински водачи, да развиват екопътеки или екокомплекси, могат да направят къщата на баба си място за настаняване. Могат да предлагат различни услуги като конна езда или каяк, в реките в района, в който те са отраснали“ разказа още за инициативата Елеонора Йосифова. Тя сподели, че целта на обучението е не само да се провокират повече младежи да мечтаят, но и да разберат, че могат да развият своя предприемачески дух в туризма.
Първите уроци ще бъдат онлайн и започват в началото на месец май, каза Йосифова и подчерта, че в алтернативните форми на туризма има бъдеще.
„ Алтернативният туризъм е за по-малки групи хора, които ценят повече преживяванията, а не само да отидат някъде да спят и да ядат“ коментира Елеонора Йосифова. По думите ѝ, след излизането от критичната ситуация, българите ще подкрепят местния бизнес, а в алтернативния туризъм бизнесът е в ръцете на малките предприемачи и семейства.
И още за перспективите в алтернативния туризъм и проблемите в сектора, можете да чуете в звуковия файл в интервюто на Агнес Манова с Елеонора Йосифова, председател на БААТ – >
Вълнуващо културно събитие ще привлече интереса на туристите към античния град Хераклея Синтика. Фестивалът "Тракийски мистерии" ще се проведе на 26 юли във форума на древното селище. Интерактивният спектакъл ще пренесе публиката в мистичния свят на предците и свещените им реликви. Божественият култ ще оживее пред посетителите през наследниците..
Община Петрич внесе инвестиционно предложение за изграждане на паркинг в РИОСВ – Благоевград. Идеята е да се подобри градската среда, да се намали трафикът и задръстванията в южния град. „Предвижда се изграждането на закрит паркинг на два етажа със135 паркоместа, от тях 15 ще са за автомобили на хора с увреждания. Предвижда се и обособяването..
Приключи участието на екипа от БДЗП – Гоце Делчев в Осмото международно преброяване на белия щъркел. Общините, които са били обходени през тази и миналата година, са общо 13 на брой. Според резултатите от проучването, в община Петрич са били установени най-много щъркели и щъркелови гнезда. Това съобщи за Радио Благоевград Димитър Попов,..
Планината е за всички – без бариери. Това е на само призив, а дългогодишна мисия за Гергана Дойчинова и екипа на „Ела и ти“. След дарителска кампания бяха събрани нужните средства за закупуването на три специализирани колички. С тях деца и младежи с увреждания, както и трудноподвижни хора, могат да стигнат до планинските върхове, разбира се, с..
След протеста и контрапротеста заради сигнала на родилка за агресия в Майчин дом на дневен ред излезе наболял за обществото проблем за етиката между пациенти и медицински специалисти, като този случай отвори полюсни позиции и още въпросителни. Акушерството е трудна и отговорна, но същевременно и благородна професия, изискваща търпение и..
Бретонски палачинки, кроасани, лавандулова лимонада и френски сирена, поднесени сред уютния и пъстър колорит на благоевградското село Рилци. Този културен мост между българската и френската култура подариха на благоевградската публика Маргарита Георгиева, заместник-председател на Алианс франсез, и Елена Арнаудова. С подкрепата на Община Благоевград те..
Дните 15, 16 и 17 юли са известни в българския народен календар като Горещници. Тези три дни са свързани с почитание към огъня. Вярвало се, че който работи през тези дни, то снопите му на нивата се запалвали сами, защото огънят слизал от небето. Считали, че който не празнувал Горещниците, къщата му изгаряла. Тези дни се съблюдавали..