Пукльовците и Българска фондация Биоразнообразие организират виртуални турнири, с които да повдигнат сред най-малките важни теми за опазването на застрашените видове в България. Всеки виртуален турнир е насочен към конкретен застрашен вид. В два турнира на фокус бяха саблеклюнът и елените. На 27 май от 14 часа започва турнир, посветен на теснолисния божур, а на 4 юни – на дивата коза.
Информация как и кой може да се включи в турнирите даде в предаването "Днес" от един от организаторите Ставрос Ставру от Пукльовците. Той обясни, че турнирите са безплатни, могат да се включат всички желаещи, като условието е да сформират отбор от 4 човека и да бъдат ученици в 3-ти или 4-ти клас, тъй като задачите го изискват.
Уменията за работа в екип за приоритет за Пукльовците. Но кои са Пукльвците? Пукльовците са измислени същества, на които им пука! Тяхната мисия е да превърнат децата в истински „Пукльовци“ – хора, на които също им пука. За другите, за природата, за света. Защото вярват, че само в свят, в който хората не са безразлични и им „пука“, може да има положителна промяна. А за да бъде устойчива тази промяна – трябва да се живее заедно. Ето защо Пукльовците учат децата ни да работят в екип, да си помагат един друг и да се подкрепят взаимно. Виртуалните турнири не са в състезание отбор срещу отбор, а всички отбори заедно в постигане на крайната цел – 3000 точки, които ще донесат удвояване на резултата в играта и финансови средства, които спонсора на играта ще дари за опазване на съответния застрашен вид.
Предстои още един виртуален турнир, той е посветена на дивата коза. Ако искате да се включите в него, последвайте сайта на Пукльовците, там ще намерите информация за още много игри и предизвикателства – > Пукльовците
Ставрос Ставру от Пукльовците можете да чуете в звуковия файл – >
Отново предлагат да бъде въведена такса „водомер“. Какво налага това и ще скочат ли сметките на потребителите? Коментар на проф. д-р. инж. Петър Калинков, зам.-председател на Българската асоциация по водите. В Перник организират „Доброволец на годината“ – за предстоящото събитие разказва Александър Йорданов от Консултативният съвет за..
Баку - столицата на Азербайджан бе домакин на най-голямата годишна конференция за климатичните промени – КОП 29, в която участваха над 66 000 делегати от 200 държави . За втора поредна година България имаше собствен павилион и бе представена с официална делегация от 72-ма души, начело с президента Румен Радев. Определените дати за..
Милена Димитрова е авторитетен журналист, с редица престижни награди, в това число и международни, с научни интереси в областта на журналистиката, писател. В нейната професионална биография са още работа в европейски институции и в държавната администрация. В момента тя е част от екипа на вицепрезидента. Милена Димитрова е председател и на..
Община Трън планира поскъпване на таксата за битови отпадъци за 2025 година. Както и досега, ставката ще се определя пропорционално върху данъчната оценка на съответния деклариран имот, а увеличението, което предлага администрацията, е с 2 промила. Така таксата ще стане 7 промила. Според общинското ръководство, въпреки увеличението,..
На 22 ноември, по случай Деня на адвокатурата, адвокат Борис Харизанов от Петрич, член на Адвокатската колегия в Благоевград, гостува в ефира на Радио Благоевград. В разговора той подчерта ключовата роля на адвокатите в правосъдната система и значението на тяхната професия за обществото. "Днес е денят, в който всички ние, гражданите на страната, трябва..
На 21 ноември православната църква отбелязва празника Въведение Богородично, а в българския народен календар е отреден за Ден на християнското семейство. Ден, в който напомняме за важността на семейството като основна ценност, обединена около вярата, обичта и добротата. По повод днешния празник вече от няколко години екипът на детска градина..
В Деня на християнското семейство четвъртокласници от Трето основно училище „Димитър Талев“ гостуваха в ефира на Радио Благоевград . Възпитаниците на Николай Михов – преподавател по религия в учебното заведение, разказаха за историята на празника и посланията, които той носи. „Изключително лесно се преподава религия на малки деца, защото, за щастие,..