Танцовите школи бяха сред последните, които заработиха отново след обявяване на пандемията от COVID- 19, а дейността им се извършва под строги мерки за безопасност.
„Репетициите се провеждат със засилени мерки за безопасност. Родителите ще изчакват своите деца отвън, извън залата. Децата трябва да си носят чисти обувки, предвидени само за репетиция, и репетиционно облекло, което да обличат там, на място. Разрешено ни е до 15 човека в една група. 12 деца днес ще дойдат на тренировка. Часът остава както и преди пандемията- 1 час е урокът по танци. Родителите трябва да попълнят и декларации за съгласие“, каза за Радио Благоевград Лидия Томова- Чимева, ръководител на клуб по танци „Блясък“ в Благоевград.
Притеснение от страна на родителите да изпратят децата си на танци отново след пандемията според Лидия Томова няма:
„Аз преподавам модерни танци и 90% от урока детето не се докосва до друг. Ще наблегнем на солови неща, без да се докосват, без да имат допир един до друг“, категорична е Лидия.
Кризата с COVID-19 постави почти пред фалит бранша. Близо 25 хиляди души бяха съкратени във фитнес индустрията, по данни на Българската асоциация за здраве и фитнес. Част от тях са и танцовите зали.
„Ние напълно спряхме занятия и то още преди кризата, защото март месец беше обявена втора грипна вълна, което допълнително 10 дни преди обявяването на извънредното положение ние приключихме работа. Останахме без никакви доходи. Ние сме самоосигуряващи лица. Продължиха данъците, осигуровките, на някои колеги- наемите. Доста е трудно. Аз лично като самоосигуряващо се лице не мога да ползвам помощ от държавата. Единствено, което разбрах, че няма да плащам е наема за тези месеци, които не сме работили, тъй като е общински наем“, поясни Лидия Томова.
Ръководителката на клуб „Блясък“ влиза в положението на хилядите българи, засеганати от кризата с коронавируса. Ето защо взима решение да намали таксата за обучение по танци.
„Лесно взех това решение. Според мен е важно в момента цялата система на обществото да започне да работи активно“.
Предстоящите летни месеци ще бъдат трудни за бранша, тъй като от края на юни влизат в слаб сезон.
Музейна работилница, посветена на Баба Марта, отваря врати от 24 до 27 февруари в красивата сграда на Историческия музей в Петрич. Инициативата се провежда за втора поредна година, очаква се интересът към нея да бъде още по-голям от миналогодишния, тъй като заложените дейности в работилницата ще бъдат надградени. „Ще посрещнем дечицата с..
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..
Вълна от съпричастност обедини дупничани. На призива за набиране на средства за лечението на Слави Керкенеков се отзовават екипа доброволци от сдружение "Близо до теб" в Дупница. Кампанията успява да отвори сърцата на стотици негови съграждани. За по-малко от три дни с благотворителната инициатива е събрана сумата от 17 000..