98 дка зелени площи са третирани против кърлежи и бълхи през почивните дни на територията на град Перник, съобщиха от общинския пресцентър.
Екипи на общинското търговско дружество „Дезинфекция” са пръскали с препарати в района на Централния градски парк около ОДК, Двореца на културата, както и в градинките около ОУ "Св. Иван Рилски".
Обработени са също тревните площи в Западния парк, в района под жп гара Перник, Парка на предизвикателствата, Алеята на спорта, детските площадки и зелените площи около кооперативния пазар, както и тревните площи по протежението на ул. "Св. Св. Кирил и Методий", както и площите по протежението на велоалеята до кв. Мошино.
През тази седмица ще бъде третирана градинката при Старата баня в града, съобщиха от общината.
Пожарът в землището на село Илинденци, който възникна късно снощи, е бил изгасен около 5 часа тази сутрин. Това обяви за БНР кметът на Струмяни. Първоначално огънят е обхванал между 50 и 100 декара сухи треви и хвойнови храсти, като имаше опастност да стигне до село Плоски и международния път Е-79. През нощта пожарникари и доброволци са..
Пожар е възникнал в землището на село Илинденци, община Струмяни. Сигналът е подаден към 23.30 часа. Огънят е обхванал между 50 и 100 декара сухи треви, но има и много хвойнови храсти. На място са пристигнали екипи с два противопожарни автомобила, както и доброволци от местното формирование. Над 50 души се борят пожарът да не се разпространи към село..
Днес ще е слънчево с купеста облачност в следобедните часове. На отделни места в планинските райони в Южна България ще превали и прегърми. Ще духа слаб, в Дунавската равнина до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°.
Напълно овладян е пожарът в Пирин, който възникна преди три дни в землището санданското село Горно Спанчево и се пренесе в горските територии, като обхвана над 500 дка смесена гора. Над 100 огнеборци от пожарните служби в областта, служители на горските стопанства, ловци и доброволци участваха днес в гасенето на тлеещи дървета и дънери във..
Днес в Разлог се проведе тържествена церемония по повод 188 години от рождението на Васил Левски. С преклонение и признателност, на площад „Преображение“, пред паметника на Апостола, жители и гости на града сведоха глави в негова чест. Церемонията започна с изпълнение на химна на Република България. Водещият Неофит Крайнов, прочете стихотворение..
И Благоевград се включи в тържествата по повод 188 години от рождението на Апостола на свободата, Васил Левски. На церемонията присъстваха представители на общински и държавни институции, военнослужещи и много граждани. Тържествен военен ритуал постави началото на церемонията. За полк. Николай Николов, началник-щаб на Трето бригадно..
Състезание по лека атлетика „Лъвски скок“ се проведе в Спортния комплекс “Пирин” в Благоевград. Събитието бе организирано от Община Благоевград и Лекоатлетическия клуб “Джордан“. Днес България се прекланя пред делото и паметта на най-свидния си син – Васил Левски. Себеотрицание, честност, борбеност и вяра в правото на национална свобода и достоен..